26.02.2018

Co? Jak? Zilustrować


Próbowaliście kiedyś rysować metodą SCOTart, czyli mieścić się w granicach wytyczonych przez figury geometryczne albo traktować je jako punkt wyjściowy? Aktywizująca książka i zeszyt ćwiczeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych pt. "Co? Jak? Narysować" przybliża ten sposób rysowania i ilustrowania.

Francis Fredrick von Taschlein (1913-72)– satyryk, autor komiksów i kreskówek, reżyser i scenarzysta wielu filmów animowanych (w tym scenariusze dla Disneya i gagi dla braci Marx) i fabularnych, członek zespołu Warner Bros, Cartoons. Zadziwia swoją pomysłowością, celnością i humorem ilustracji. Jego metoda SCOTart, to nazwa, która pochodzi od pierwszych liter angielskich słów oznaczających square- kwadrat, circle- koło, oval- owal i triangle- trójkąt. W podręczniku krok po kroku pokazuje, jak ćwiczyć sztukę ilustrowania, by fascynowała, bawiła i zwyczajnie cieszyła oko. Pokazuje sztuczki, jak skracać czy wydłużać perspektywę, jak stosować cienie i światło, wyrażać emocje, ruch, jak dodawać czerń dla równowagi rysunku i właściwych proporcji oraz ożywienia postaci, itd.

To fantastyczna gimnastyka dla umysłu, ręki i ołówka. Rysowanie różnorodnych głów postaci rysunkowych, konstruowanie sylwetek na podstawie figur o różnych rozmiarach, mieszczenie ich w kontury albo celowe uwypuklanie i wychodzenie poza wyznaczone granice. Dużo porcja do nauki, ćwiczeń, doskonalenia swojego warsztatu.

Co? Jak? Zilustrować
Francis Fredrick von Taschlein 
wydawnictwo ART Egmont, Warszawa 2018
liczba stron: 96
Co? Jak? Zilustrować. Zeszyt
Francis Fredrick von Taschlein
wydawnictwo ART Egmont, Warszawa 2018
liczba stron: 36

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...