18.12.2017

W krainie LEGO®: Czas na prezenty i Misja labirynty


"Misja labirynty" i "Czas na prezenty" przeznaczone są na wiek 5+. I rzeczywiście zadania są napisane w sposób jasny i zrozumiały dla takiego odbiorcy, a poziom trudności nie odstrasza. Otoczenie, klimat świąteczny i akcje do wypełnienia mobilizują do aktywności. Niejeden 5-latek z przyjemnością zagłębi się w ten świat. Przy okazji rozrusza szare komórki, a leniwe popołudnie minie szybko i dobrze.

"Czas na prezenty" to niewielka ilość stron, a tyle frajdy. Akcja opowiadania dzieje się w LEGO® city, miasteczko zapełnione jest ludzikami i budowlami lego. Sypie śnieg, choinka już ubrana, ktoś rozdaje prezenty, dzieci jadą na sankach. Święty Mikołaj dzieli prezenty dla tych, którzy byli grzeczni i robi listę niegrzecznych mieszkańcow. Trwa zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Jakiś opryszek kradnie puszkę z datkami, a komisarz przebany za Mikołaja rusza zanim w pościg. 
To przygody, w które aktywnie włącza się mały odbiorca: łączy kropki, żeby dokończyć lodowy zamek budowany przez mieszkańców lego, szuka ukrytych ciasteczek lub różnic na przystanku, przedziera się przez lodowy labirynt, żeby ciężarówka dowiozła choinki na miejsce, czyta komiks z Mikołajem w psim zaprzęgu.

A wszystko to z dołączoną do zeszytu figurką Mikołaja, który z przyjemnością zagości wśród innych minifigurek.
LEGO® City. Czas na prezenty
Opowiadanie, łamigłówki, komiks
tekst opowiadania: Sue Behrent
wydawnictwo AMEET, Łódź 2017
liczba stron: 24


Kto lubi wyzwania, ten ucieszy się z "Misji: labirynty", które musi wykonać w krainie LEGO. Tajemnicze labirynty, wyścigi, ucieczki, przemierzanie skomplikowanych pełnych przygód zakątków. Razem z ludzikami lego podąży, by wypełnić polecone zadanie.
Po rozgrzewce z Mikołajem, teraz z policjantami przemierzaj labirynty, by złapać złodziei, którzy okradli bankomat. Przedzieraj się przez zatłoczone ulice, wspinaj się po rusztowaniu, znajdź drogę na placu budowy. Pomóż królowej w eksmitowaniu smoka z królestwa. Bądź sprytniejszy niż złodziejka klejnotów. Ścigaj się pojazdami lego. Szukaj ukrytych skarbów. Baw się dorze:)

LEGO®. Misja: labirynty
wydawnictwo AMEET, Łódź 2017
liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...