04.07.2017

Jak to działa? Zwierzęta


Duży format książki, szczegółowe ilustracje, moc ciekawostek, różnorodność gatunków (zwierzęta gospodarskie, leśne, parkowe i domowe). Dzieciaki Karolek i Klara, którzy zadają mnóstwo pytań i ich dziadek Ignacy, który potrafi wybrnąć z każdej sytuacji i odpowiedzieć na nie.

Każda z czterech części zaczyna się od serii pytań dziecięcych kierowanych do dziadka (po co kot mruczy a krowa muczy, czy szczury lubią wodę, co jedzą wilki, czemu lisy mają takie duże uszy?). A dziadek niespiesznie, pokazuje dzieciom zeszyt, a w nim rysuje dokładnie i z ogromną pasją zwierzaki, ich części, działanie, ukryte zdolności. Zachwyca sposobem udzielania odpowiedzi, ciekawostkami i poczuciem humoru, by przedstawiony zwierzak nie krył tajemnic. To dziadek o jakim można pomarzyć, taki który z zapałem dzieli się swoją wiedzą, pokazuje i wyjaśnia świat.

Ilustratorka wykazała się tu dużą porcją humoru i dobrym pomysłem na to, jak przemycić wiele informacji w fascynujący sposób, tak że dziecko pochłania ciekawostki, odkrywa i jest ciekawe, co kryją w sobie kolejne zwierzaki. Różnorodność czcionki, strzałki, nietypowe szczegóły (drzewo w brzuchu, solniczka w przełyku, szabla czy łopata w nodze) ułatwiają i uatrakcyjniają przekaz.

Jak to działa? Zwierzęta
Nikola Kucharska
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2017
liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...