16.06.2017

Wombat Maksymilian i misja na dachu świata


Marcin Kozioł ucharakteryzował odważnego Wombata Maksymiliana do podróży w nieznane, do poznawania kultury nepalskiej poprzez rozmowy z państwem Dudkami i zabawną, choć mało rozgarniętą kozą bakpakerką o imieniu Bella. Zwierzaki spełniają ważną misję, Bella i Maks niemal do końca nie są jej świadomi, ale kiedy przychodzi pora, wszyscy radzą sobie doskonale.

Maks - puszysty sympatyczny zwierzak, kiedy ma okazję jedzie rikszą, paralotnią, a kiedy może latać jak ptak, robi to bez namysłu, i przemieszcza się sprawnie. Trochę przypadkiem, z odrobiną szczęścia udaje mu się to robić, bez planów i pieniędzy, jak na rasowego podróżnika przystało. Kierowany przez mnichów, wybrany przez Jego Wysokość Smoka, trafia do Nepalu. Spotyka parę ptaków: zazdrosną o męża panią Dudkową i rozważnego pana Dudka - szefa ochrony prezydenta Dudkostanu. I staje przed realizacją ważnej misji. Poznaje ludzi, rozmawia z innymi zwierzętami, próbuje jeździć na słoniu, gubi i odnajduje. Poznaje najważniejsze miejsca w Nepalu, kulturę i obyczaje, przybliżając je jednocześnie czytelnikowi. Sam staje się ciekawą atrakcją dla turystów, w otoczeniu groźnych, buddyjskich świątyń, stup i posągów. 
W końcu po wielu zmaganiach z losem, włóczędze po kraju, Maks, Bella i Dudkowie stają przed bossem zwierząt, by ubić z nim interes i ratować zwierzęta przed zbliżającym się trzęsieniem ziemi 25 kwietnia 2015 roku. 

Informacje o miejscach, ciekawych zabytkach i wydarzeniach uzupełnia tata Maksymiliana, który nigdy nie podróżował po świecie, ale wiele o nim wie, oraz Zuza- podróżniczka i przyjaciółka Maksa.

Autor przygotował dla czytelnika tajne kody. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji, może sczytywać kody i oglądać udostępnione filmy. Albo wejść na stronę autora, wpisać kod-litery zamieszczone na odcisku łapy wombata. 
Pierwszą część przygód Maksa można poznać w "Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka". Książka zdobyła „Nagrodę Magellana 2016”- nagrodę główną w kategorii „Najlepszy przewodnik dla dzieci 2016”. Choć nas nie porwała ani treść ani grafika.
Wombat Maksymilian i misja na dachu świata.
Dla młodych odkrywców i podróżników
Marcin Kozioł
ilustracje: Mariusz Andryszczyk
wydawnictwo Edipresse Książki, Warszawa 2017
liczba stron: 288

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...