17.06.2017

Mrówki


Tu liczy się szybkość wypatrywania ukrytych wśród innych wartości kart i sprawnego dodawania pojedynczych kolorowych kart.

Bardzo sprytna gra, ładnie wydana (małe pudełko, super ilustracje Katarzyny Bajerowicz, znane z serii książek "Opowiem, ci mamo"), z chytrym pomysłem na to, by dziecko grając wychwytywało cyfry, kolory i dodawało w mig.

A zasady są proste: 39 kart mrowiska ułożone w kwadrat losowo. 1 osoba wykłada ze stosu kart mrówek kolejne karty. Wyłożona wartość wskazuje, jakiej karty należy szukać w mrowisku. Kto odnajdzie ją pierwszy, zabiera kartę mrówki i kładzie przed sobą, tak żeby inni ją widzieli. Trudność pojawia się wtedy, kiedy zostaje wyłożona kolejna karta mrówki w kolorze, który już u kogoś jest, wtedy do wartości cyfry na wyłożonej karcie np. w kolorze niebieskim trzeba dodać ile sztuk kart w takim samym kolorze jest już wyłożonych u wszystkich graczy, obliczony wynik wyszukać w mrowisku i zaklepać.

Ponieważ są to szybkie rozgrywki, graliśmy też na odejmowanie (wtedy najniższe cyfry, od których nie można było odjąć innych kolorów kart, pozostawały te same do odszukania w mrowisku), spróbujcie.

Zmieniająca się nieustannie sytuacja na stole wymaga koncentracji, wywołuje emocje i gwarantuje przyjemnie spędzony czas. Dobra zabawa gratis. Polecam!

Mrówki
Kang Chulku, Kim Sehee
ilustracje: Katarzyna Bajerowicz
wydawca: Nasza Księgarnia, Warszawa 2017
wiek 7+, dla 2-6 osób
zawartość pudełka: 39 kart mrowiska, 35 kart mrówek, instrukcja 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...