20.06.2017

100 zabaw z robotem Eliotem


Edukacyjno-rozwojowa seria "100 zabaw" Kapitana Nauki przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, dostosowana do ich potrzeb i możliwości. Teczka z wygodnym uchwytem do przenoszenia zawiera: karty do wielokrotnego wypełniania i ścierania, książkę z zadaniami i flamaster.

30 dwustronnie zagospodarowanych kart to 60 rozwijających zabaw: liczenie w zakresie 10, porównywanie wielkości i liczebności, ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegania, kształcenie orientacji przestrzennej (lewa-prawa, obok, pod), przygotowywanie rączki do pisania. Wszystkie zadania w kontekście kosmicznego świata, robotów, ich pojazdów, przestrzeni kosmicznej. Jest rysowanie szlaczków na torcie urodzinowym głównego bohatera- robota Eliota, łączenie w pary spodków z pasażerami kosmicznymi, łączenie w pary takich samych robotów, wyszukiwanie różnic lub podobieństw, itd.
Do tego flamaster i możliwość wykonywania zadań wiele razy, ścierania błędów i ponownego wypełniania.


W dołączonej książeczce zamieszczono prawie 50 ćwiczeń i łamigłówek rozwijających różnorakie zdolności: od rysowania prostych wzorów, kolorowanie robotów, rysowanie po śladzie i według wzoru, przez liczenie robotów, łączenie ponumerowanych kropek, łączenie par i wyodrębnianie zbiorów, wyszukiwanie wybranych elementów, aż po projektowanie robotów i statków kosmicznych. Są to zadania krótkie, do szybkiego wykonania. Dzieci 4-5-letnie potrafią już skupić na nich uwagę, ustalić kolejność zdarzeń, uszeregować kształty, uporządkować przedmioty, odwzorować kształt, pokolorować elementy.


Każdemu zadaniu towarzyszy prosty pojedynczy komunikat/polecenie. Zadania pobudzają dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, wspierają grafomotorykę, ćwiczą precyzję i spostrzegawczość. Zapakowane są w poręczną teczkę, którą można zabrać ze sobą w drogę.


100 zabaw z robotem Eliotem
Bożena Dybowska, Anna Grabek 
Kapitan Nauka, Warszawa 2016
liczba ścieralnych dwustronnych kart: 30 + pisak + książka (48 stron)
wiek: 4-5 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...