23.05.2017

Zdrowe koktajle


Moc kolorów, różnorodność składników, chwila na wykonanie i za każdym razem (póki co:) pyszny smak.

Propozycje na koktajle śniadaniowe, na przekąski w ciągu dnia, specjalne mikstury dla mężczyzn, rodzinne pełne witamin mieszanki. Urozmaicone posiłki to jedna z najważniejszych zasad prawidłowego żywienia. Dzięki koktajlom przemycamy dodatkowe porcje warzyw, owoców, pestek, orzechów, a w nich cenne witaminy, błonnik, dobre tłuszcze, które pomagają w przyswajaniu składników przez organizm.

Koktajle składają się z kilku składników, zblendowanych owoców, warzyw, pestek, nasion, orzechów, ziół. Do każdego autorzy dodają krótki opis o zawartości składników, witaminach, składnikach mineralnych, antyoksydantach, wpływie na urodę czy kondycję, działaniu na organizm. A dodatkowo, żeby ułatwić dobór do naszych potrzeb, graficznie oznaczono każdy koktajl: bez mleka, bez glutenu, superfoods, po treningu.

Podaję kilka propozycji, może wykorzystacie?
1. 4 rzodkiewki, łyżka siemienia lnianego, szklanka jogurtu naturalnego, garść kiełek rzodkiewki, pieprz.
2. 3 plastry ananasa, 1 pomarańcza, odrobina mięty, 2/3 szklanki jogurtu naturalnego, 3 łyżki płatków migdałowych,
3. burak, 2 łyżki siemienia lnianego, 3 łyżki płatków owsianych, łyżka oliwy, jabłko, pół banana, 1/4 porcji selera naciowego.

To propozycje idealne na wiosenne przebudzenie, orzeźwienie, wyłuskanie z siebie zdrowej energii i dobrego samopoczucia. Moje zakupy opierają się w ostatnim czasie głównie na wyborze odpowiednich roślin. Wykonałam wiele z tych propozycji. Dobrałam smaki pod siebie i rodzinę. Są naprawdę ok. Wymagają minimalnego nakładu pracy, zajmują chwilę, nie tracą wartości podczas przygotowania, a smakują pysznie. Polecam.


Zdrowe koktajle. 100 przepisów dla niej, dla niego, dla całej rodziny
Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, Marta Kielak
wydawnictwo Edipresse Książki, Warszawa 2017
liczba stron: 224

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...