22.05.2017

Było sobie życie. Serce


Książek, płyt, gier w serii "Było sobie życie" jest już sporo na polskim rynku. To pierwsza z czterech tomów w wznowionej serii książka z dołączoną płytą DVD w jakości HD. Książka obrazowo przedstawia pracę serca, w taki sposób, jak ogląda się kultowe francuskie bajki z oprowadzającym i wszystkowiedzącym Wielkim Mistrzem. Komiks powstał na podstawie serialu animowanego dla dzieci w reżyserii Alberta Barillé. Urodzony w Warszawie autor serii powtarzał: „Sprawmy, by dzieci chciały wiedzieć, obudźmy w nich ciekawość. Uwierzmy, że rozumieją więcej, niż nam, dorosłym, się wydaje”.

Dużo ciekawostek, informacji o pracy serca, pełne nazewnictwo z zakresu układu krwionośnego. Pełna akcja, w której dziecko razem z bohaterami wędruje po naczyniach krwionośnych czy po komorach serca, słyszy skurcze mięśnia sercowego, odpiera atak wirusów. Widzi skutki dla serca przez prowadzenie niewłaściwego trybu życia, wie co dobre, a co szkodzi pracy serca. Podróżuje po wnętrzach organizmu człowieka i poznaje jego tajemnice razem z przewodnikami Piotrusiem i Pieretką. Zadziwia się ciekawostkami (serce pompuje około 5 litrów krwi na minutę, czyli prawie 8 tysięcy litrów dziennie, ogólna długość naczyń krwionośnych  w organizmie równa się 100 tysięcy kilometrów, to tyle co 2,5 razy okrążyć kulę ziemską:). Do tego wspaniały niezmienny humor Wielkiego Mistrza, pytania dzieci, pomysły złośliwych czarnych charakterów.
Kolejny komiksowy tom pojawi się jesienią i będzie traktował o mózgu.

W niezwykłą podróż do wnętrza ludzkiego organizmu zabiorą dołączone do książki animacje zawarte na płycie DVD z czterema odcinkami. To ponad 100 minut animacji. 
Było sobie życie. Serce + płyta DVD (120 minut)
reżyseria: Barille Albert
scenariusz: Jean-Charles Gaudin
projekt: MINTE
wydawca: Hippocampus, Warszawa 2017
liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...