21.03.2017

Naklejkomania: Tajemnicze lasy i Zachwycające ogrody


Dwie urzekające publikacje w klimacie ściśle przyrodniczym w sam raz na wiosnę: lasy i ogrody. Do oglądania, poznawania i uzupełniania ilustracji drobnymi naklejkami. Pomyśleć, że jest tyle rodzajów, tyle różnorodnych lasów, ogrodów, a każdy z nich wyjątkowy, niepowtarzalny, uroczy.

"Tajemnicze lasy" skrywają różnorodność gatunków, ciemne i ciche zaułki, bujną zieleń liści i pnączy, kolorowe kwiaty. Do wyklejenia jest las o świcie, za dnia i w nocy. Jest las krzywy, kwitnący, zimowy i baśniowy. Las eukaliptusowy i namorzynowy, mgielny z Kostaryki i bambusowy z Chin. Jest sawanna i dżungla amazońska, jest Schwarzwald z tradycją rękodzielniczą od XVIII wieku, Fangorn z "Władcy Pierścieni", mokradła w Rumunii, i wiele innych. Można się zadziwić ich oryginalnością i pięknem.

Jak to działa? Spośród 30 zaproponowanych lasów, wybieramy jeden, zaglądamy do tyłu książki, gdzie do każdego rodzaju lasu przyporządkowane są maleńkie delikatne naklejki, i zabieramy się do pracy. Naklejamy albo zgodnie z zaproponowanym wzorem, albo według własnego uznania. Efekt? Obraz pełen natury, i zaskakujących szczegółów.

Naklejkomania. Tajemnicze lasy
Stwórz niezwykłe obrazy, dodając naklejka po naklejce
tytuł oryginału: Stickertopia. The Forest
Luci Everett, Kate Sutton, Candy Ng
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2017 
liczba stron: 60

Druga pozycja to "Zachwycające ogrody". 30 najpiękniejszych ogrodów świata do uzupełniania naklejkami. Do zachwytu arcydziełami natury i architektów krajobrazu, wczucia się w spokojny klimat dobrze zaprojektowanej zieleni. Znajdziemy tu Ogrody Królewskie w Kew w Londynie, ogrody mchu w Japonii, ogród motyli w zoo w Bronksie, geometryczne francuskie ogrody wersalskie, tropikalne Ogrody Botaniczne z Barbados, itp. Oraz ogrody zaczerpnięte z dzieł plastycznych V. van Gogha (Park w Giverny), G. Climta (ścieżka z kurami) i innych twórców.
Do ozdabiania ogrodów dodano setki pięknych naklejek. Naklejki, podobnie jak w przypadku lasów, są uporządkowane i przyporządkowane do konkretnych miejsc. Ale oczywiście można pobawić się swoją kreatywnością i działać nie tylko według wytycznych.

Po wyklejeniu konkretnego lasu czy ogrodu, powstaje małe dzieło, barwne, delikatne, urocze. Obrazy lasów i ogrodów stały się inspiracją dla ilustratorek z Anglii i Australii, które cenią piękno przyrody, organiczne kształty, formy zaczerpnięte z natury. Te propozycje wpiszą się w wiek dla młodzieży lub osób dorosłych ze względu na dużą ilość i niewielkie rozmiary naklejek.

Naklejkomania. Zachwycające ogrody
Stwórz niezwykłe obrazy, dodając naklejka po naklejce
tytuł oryginału: Stickertopia. The Flower Garden
Angela Mckay, Mouni Feddag 
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2017 
liczba stron: 60

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...