22.03.2017

Pikselomania: Roboty kontra Rycerze


Kompozycje złożone z pikseli (kwadratów) zapełniane naklejkami lub kolorowane zamieniają się w obrazki. Książeczka zawiera 10 przykładowych pikselowych obrazków razy dwa (jeden do naklejania, drugi do kolorowania) i około 600 naklejek.


Każdy kwadrat należy zapełnić kolorem, żeby zobaczyć ukryty obrazek, odpowiednio pokolorować (każda kropka w konkretnym kolorze pokazuje jakiej kredki czy mazaka użyć) lub nakleić (każdy numer w kratce odpowiada konkretnemu kolorowi naklejki).
Dziecko uczy się doboru kolorów (nie tylko podstawowych, bo proponowanych do użycia jest aż 20) i eksperymentuje z nimi. To dobry sposób na ćwiczenie sprawności manualnej, cierpliwości, koncentracji i spostrzegawczości.
 

Po włożonym wkładzie pracy powstają odpowiednio albo różnego rodzaju roboty, albo rycerze, rumaki, zamki i smoki ziejące ogniem. Każdy obrazek zapełniony zostaje tłem.  
Wbrew pozorom nie jest to tak trudne i wyczerpujące. Po kilku dniach obecności w naszym domu, mamy już kilku pikselowych rycerzy i dwa smoki puszczające dym z nozdrzy. To dobry wynik, zwłaszcza jeśli lego leży obok i kusi nieustannie.


Pixelo. Roboty
Lucile Patron
wydawnictwo Wilga/Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2017
liczba stron: 24+4 strony naklejek


Pixelo. Rycerze
Lucile Patron
wydawnictwo Wilga/Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2017
liczba stron: 24+4 strony naklejek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...