04.03.2017

Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy


Cudownie kolorowa i pomysłowa to książka dla małych fanów motoryzacji, pojazdów prawdziwych i tych powstałych z wyobraźni autora. Zabawna i niezwykle fascynująca przygoda w odkrywanie, śledzenie, wypatrywanie pojazdów i bohaterów, którzy przeżywają moc przygód w drodze.

Fabuła książki opowiada o rodzince świnek, która przemierza drogi, by dotrzeć na wytęskniony piknik na plaży. A po drodze mija różnorakie pojazdy, od których można niejednokrotnie dostać ataku śmiechu. Serkowóz, bananowóz, marchewkowóz, dyniowóz,  chrząszczobuldożer, zachwycają i skutecznie odwodzą od tematu. Ale autor zadbał o to, by mały odbiorca wracał do głównego wątku, wypatrywał ukrytych szczegółów i śledził aktywnie całą toczącą się akcję.
Pojazdy są zupełnie odśmigłowe, bardzo pomysłowe i działające na wyobraźnię dziecka. Z ogromnym zachwytem można oglądać książkę wielokrotnie, wertować kolejne kartki, wpatrywać się w szczegóły, śmiać i bawić. Kolorowe obrazki przyciągają uwagę, a krótki tekst na każdej stronie prowadzi dalej i dalej, do kolejnej przygody, kolejnego wątku.
Znajdziemy tu wszystko, co związane z autami, maszynami i podróżowaniem, z tym, co po drodze można napotkać (stacje benzynowe, zajazdy,cudownego autostopowicza, wypadek, pościg, itd.).

To taki mini-przewodnik po autach, maszynach, pojazdach i drogach. Posiada też wartość edukacyjną dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego, uczula na to, co wolno, a czego nie powinno się robić na drodze. Jak zachować się wobec policji, w sytuacji wypadku, przy rozkopach, jak odczytywać znaki drogowe, itp. Ponadto uczy skupienia, koncentracji, wyszukiwania poszczególnych elementów, zauważania, poszerza słownictwo, i zwyczajnie cieszy. Książka zachwyci dzieci i spodoba się rodzicom. Mocno przyciąga uwagę, bawi i uczy. Jest doprawdy wspaniała!

"Richard Scarry (1919–1994) to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Klasyk, na którego książkach wychowało się kilka pokoleń czytelników. Wydał blisko 250 tytułów, których nakład przekroczył 100 mln egzemplarzy. Na ich podstawie powstało wiele animowanych seriali m.in. Tropiciele zagadek (MiniMini+), Wesoły świat Richarda Scarry'ego (TVP)."

Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy 
Richard Scarry
wydawnictwo Babaryba, Warszawa 2016
liczba stron: 68

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...