14.02.2017

Szczęśliwi rodzice


"Potrzebna im była góra miłości
i głęboki ocean mądrości".

Żeby przetrwać wszystkie rodzinne procesy, trzeba nie lada zrozumienia, zapału, rozwagi. Raz jest świętowanie, słychać łagodne melodie, innym razem bliska osoba tak się zmienia, że trudno ją rozpoznać. Bywają dni, kiedy zmęczenie, zatroskanie i upominanie siebie górują. Nowe wyzwanie przerastają, a przecież nawet pomimo odmiennego zdania trzeba trzymać wspólny front.
To książka o najpiękniejszych i jednocześnie najtrudniejszych momentach sztuki życia. Życia od narodzin po dojrzałość. Od radości zakochania i oczekiwania, powolnego wchodzenia dziecka w życie rodziców, przez dorastanie, izolację i syndrom "pustego gniazda". O tym, co w świecie marzeń i tym, co realne, czego nie da się przewidzieć, zaplanować. Z morałem, a nie moralizowaniem.

Tekst i obraz są na równi, nierozłącznie. Trzeba czytać i oglądać, wgłębiać się jednocześnie w tekst i obraz.  
Książę i księżniczka, ich dzieci i otoczenie są piękni i tacy realni. Warto poznać i zachwycić się francuską artystką E. Houdart. Intensywnie nasycone barwy pokazują emocje i stany bohaterów. Nawiązujące do barokowego ozdobnego stylu postacie i przedmioty uwydatniają cechy, naturę.


Szczęśliwi rodzice
tytuł francuskiego oryginału: Les heureux parents
Laetitia Bourget 
ilustracje: Emmanuelle Houdart  
wydawnictwo Format, Wrocław 2013
liczba stron: 56

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...