23.02.2017

Kraina lodu. Światła Północy


Grupa przyjaciół: Elsa, Kristoff i Anna, Sven, Olaf i mały troll o imieniu Skałek udają się w długą drogę. Idą do Doliny Trolli na kryształową ceremonię wręczania kryształów. Udział w takiej ceremonii to ogromny zaszczyt dla zaproszonych. Jeśli nadane przez przywódcę Bazaltara kryształy rozbłyszczą w rękach małych trolli, otrzymają promocję do następnej klasy szkoły kryształów.

Ekipa znana z "Krainy lodu" dzielnie wędruje, wspiera małego trolla i chętnie poznaje zwyczaje trolli. Cała wyprawa bohaterów zostaje spisana przez wszystkich uczestników (tak, ślady Svena też tam są:) w dzienniku, a potem zapiski umieszczone zostają w zbiorach biblioteki w Arendelle.
Wyprawa bohaterów obfituje w przygody, a żeby zdążyć na wręczenie kryształów, muszą dotrzeć do Doliny Trolli na czas, inaczej imprezka ich ominie. Przyjaciele Skałka robią więc wszystko, by ich mały towarzysz dotarł tam punktualnie i wypełnił powierzone mu zadanie: by udowodnił, że potrafi wytropić Bazaltara w górach. Trzymają się podstawowych zasad: bądź dzielny, spostrzegawczy i pomysłowy. Nic nie może stanąć im na przeszkodzie. Nie zrażają się niepowodzeniami. Tyle głów i rąk zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie, by iść dalej. Urozmaiceniem podróży są opowieści, które bohaterowie opowiadają, by zbliżyć się do siebie, utrwalić w pamięci, miło spędzić czas.

Uroczystości nadania kryształów towarzyszy zorza polarna. Jest zjawiskowo, kolorowo i dostojnie. Kryształy symbolizują związek trolli z naturą, bo trolle to strażnicy ziemi, a błysk kryształów wspomaga światło zorzy polarnej.
Dziennik opowiada historię pokrótce, w najważniejszych momentach. Jest do tego ilustrowany i stylizowany na stary dziennik, z plamami, zabrudzeniami, różnym charakterem pisma tych, którzy go spisywali, szkicami. Dołączona jest mapa wyprawy. Książka jest relacją z podróży. Dla małych fanów "Krainy lodu".

Kraina lodu. Światła Północy. 
Dziennik wyprawy napisany przez Elsę, Kristoffa i Annę
z pomocą Becky Matheson i Jessiki Julius
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2017
liczba stron: 160

 


Kraina lodu. Światła Północy.
Podróż do świateł Północy
Suzanne Francis
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2017
liczba stron: 160

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...