09.01.2017

Smart games Hide&Seek Safari


Smart games to łamigłówka o czterech poziomach trudności: starter, junior, expert i master. Na pudełku narysowane są zwierzęta. Cztery puzzle w różnych kształtach nakłada się na pudełko, żeby uzyskać odpowiednią ilość i rodzaj zwierząt.

To wielopoziomowa gra logiczna na 4 poziomy trudności, od najłatwiejszego do najtrudniejszego, od zostawiania pojedynczych zwierząt po całe grupy. 48 zadań wymagających coraz więcej czasu i łamania głowy. Jedno zadanie to rysunek, który przedstawia zwierzęta. Trzeba tak ułożyć cztery klocki, żeby przedstawione zwierzęta zostały widoczne, a pozostałe ukryte pod klockami. Rozwiązanie jest tylko jedno, choć próbować można na wiele sposobów. Po wykonaniu zadania na odwrocie sprawdzamy zgodność naszego rozwiązania z właściwym.

Ciekawa, sprytna, pobudzająca logiczne myślenie. Wykonanie wszystkich zadań zajmuje trochę czasu, ale jest możliwe. Dzieci szybko wychwytują pewne zależności i sposób działania, by osiągnąć efekt. Gra prosta, elastyczna, ćwiczy wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość, uczy strategii w planowaniu. Gra wielokrotnego spotkania na Safari i bardzo wielokrotnego użytku. W mojej rodzinie przeszła wielu użytkowników i nadal ma się bardzo dobrze.

Smart games. Gra logiczna Safari
wydawca: Granna, 2008
zawartość pudełka: plastikowa plansza z wysuwaną szufladą na książeczkę i puzzle, książka z 48 zadaniami, 4 plastikowe elementy do nakrywania planszy
wiek 7+, dla 1 osoby

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...