13.01.2017

Patchwork


Gra dla dwóch osób, które potrafią logicznie dopasowywać do siebie elementy różnorodnych skrawków  i tak zbierać guziki, by mieć za co kupować kolejne skrawki materiału i tworzyć piękną kołderkę.

Gra wymaga około 30 minut krążenia wokół planszy, pozyskiwania guzików i wymieniania ich na skrawki materiału oraz logicznego ich dokładania, by wypełniać każdy fragment. W końcowym rozliczeniu liczy się ilość nazbieranych guzików i jak najmniej odkrytych pól. Bo te których nie udało się zakryć trzeba pomnożyć razy dwa, a to bardzo zmienia postać gry, choćby szyło się najmilej.

Prosta, przyjemna, sprawia dużo frajdy podczas grania i w końcowym rozliczeniu. Ładnie i dobrze wydana. Proste zasady, szybkie rozgrywki. Na niemal każdy wiek. Gra Patchwork została doceniona przez użytkowników BoardGameGeek i uznana za najlepszą abstrakcyjną grę wydaną w 2014 roku (2014 Golden Geek Abstract Game Winner). Dla dzieci, dzieci i rodziców, babć, małżonków, koleżanek...Patchwork
Uwe Rosenberg
wydawnictwo Lacerta, Wrocław 2014
wiek 8+, dla 2 graczy
zawartość pudełka: instrukcja, 1 główna plansza czasu, 2 plansze kołder, 1 pionek neutralny, 2 znaczniki czasu (limonkowy i żółty), 1 żeton specjalny, 5 specjalnych kawałków materiału, 33 kawałki materiału, 50 żetonów guzików.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...