03.12.2016

Uwaga Kot Stefan!!!


Gra wyzwala moc emocji, krzyk, śmiech, trochę strachu, i duuużo zabawy. Bardzo prosta mechanika, żeby już 4-latek mógł trzymać się obowiązujących zasad. Minimalistyczne piękne drewniane wykonanie elementów. Doskonały pomysł na wciągnięcie do zabawy nie tylko najmłodszych graczy, ale też ich rodziców, cioć czy dziadków (na świąteczny prezent idealna). 

Na czym polega?
Kot łapie myszy, które zwinnie uciekają:) Przygotowanie: żółty ser leży na środku, każdy z graczy otrzymuje po jednej myszy którą kładzie na ser i mocno trzyma ją za ogonek, najmłodszy z graczy bierze kubek kota i kostkę (jego mysz odpoczywa z boku). 
Przebieg gry: pierwszy gracz rzuca kostką. Jeśli wypadnie mysz, nie dzieje się nic. Jeśli wypadnie kot, gracz za pomocą kubka stara się szybkim ruchem złapać jak najwięcej myszy. A myszy starają się uciec z sera. Gdy kot złapie czyjąś mysz/y, zdobywa od tej osoby kartę/y. Gracze ponownie kładą myszy na ser i gra toczy się dalej. Jeśli kotu nie uda się upolować żadnej myszy, kolej polowania przechodzi na następnego gracza siedzącego po jego lewej stronie. Uwaga: jeśli kot (zapoluje kiedy wypadła na kostce mysz) lub mysz (ucieknie kiedy wypadła mysz) pomyli się odkłada jedną kartę do pudełka. I rozgrywana jest kolejna runda, kot pozostaje ten sam. Gra kończy się, gdy ktoś zostaje bez kart. 

Zwycięzcą zostaje ten, kto ma najwięcej zgromadzonych kart. Kot Stefan i niezwykle sprytne myszy bardzo nam się spodobały. Chłopaki poważnie podchodzą do zadania, jest cel, trzeba go osiągnąć. Myślałam, że jestem najlepsza zręcznościowo, otóż nie, i bardzo mnie to cieszy:) Problem pojawia się, kiedy gram z trzema osobnikami płci męskiej, i każdego z nich żal łapać, bo przecież wszyscy chcą być najlepsi:) Na szczęście można tak kierować grą, by każdy był zadowolony, nawet kot Stefan. "Fajne te gry, które produkuje Egmont". 

Mocne opakowanie, ładna grafika, bardzo dobre wykonanie. Krótka, przejrzysta instrukcja. Superowa zabawa na wysokim poziomie zręcznościowym. Dla dzieci o mocnych nerwach:)!

Kot Stefan
autor i ilustrator: Susanne Kummer
wydawnictwo Egmont, Warszawa  2014
zawartość pudełka: 6 drewnianych myszy z długmi ogonami, 1 kubek kota, 1 filcowy żółty ser, 1 kostka z myszami i kotami, 24 karty
wiek 4+, liczba graczy 3-6

A w co grają inni? 
http://projektgrajmy.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...