05.12.2016

Pędzące żółwie

 
Żółwie nigdzie się nie spieszą, lubią odpoczywać na grzbiecie innych, a jeśli przy okazji przemieszczą się bliżej sałaty, tym większa uciecha. Pędzące żółwie bawią i cieszą gracza swoim niespiesznym życiem i pasją przytulania do innych. Ale kiedy widzą sałatę... Och, energia je rozpiera:) Ta gra dostarcza wiele zabawy już najmłodszym dzieciom w wieku przedszkolnym, a starsi z przyjemnością się do nich dołączają, by ścigać się w żółwim tempie do grządki z sałatą.

Przygotowanie gry: rozłóż planszę, wystaw na start wszystkie żółwie (niezależnie od liczby graczy), wylosuj płytkę z kolorem żółwia, potasuj i rozdaj po 5 kart dla każdego z graczy.
Pierwszy rozpoczyna grę ten, kto ostatnio jadł sałatę, albo jest najmłodszy. Jako pierwszy wykłada kartę i zgodnie z nią przestawia wybranego na karcie żółwia, dobiera kartę, żeby mieć na ręce 5. Następny gracz robi to samo.
Zadaniem jest prowadzenie swojego żółwia (tak by inni nie domyślili się zbyt szybko) do celu- grządki z sałatą. Oznaczenia kart są następujące:
++  porusza się żółw w kolorze przedstawionym na karcie o 2 pola do przodu;
+ porusza się żółw w kolorze przedstawionym na karcie o 1 pole do przodu;
- porusza się żółw w kolorze przedstawionym na karcie o 1 pole do tyłu;
↑↑ ostatni żółw porusza się o 2 pola do przodu;
↑ ostatni żółw porusza się o jedno pole do przodu. Jeśli na ostatniej pozycji jest kilka żółwi, gracz decyduje który żółw zostanie przesunięty.
Zabawa polega na tym, że gracz nie porusza tylko własnym kolorem żółwia, ponieważ inni szybko odkryliby, który jest jego i mogli go cofać używając odpowiednich kart. Każdy ma więc możliwość poruszania wszystkimi kolorami żółwi i do przodu i do tyłu, w zależności od dobranych kart. A dodatkową atrakcją, która bardzo podoba się graczom jest to, że żółwie bardzo często wędrują na sobie:) Ich ruch zależy jednak od wyłożnej karty. Mogą poruszać się do przodu lub do tyłu o jedno lub dwa pola. A który pierwszy dotrze do sałaty, ten wygrywa. Proste zasady gry, kolorowa grafika, ładne drewniane elementy, szybkie rozgrywki i dużo radości.

Gra zdobyła tytuły: Najlepsza Dziecięca Gra Roku - Czechy, 2005 r., Gra Roku - nominacja - Francja, 2007 r., Dziecięca Gra Roku - nominacja - Niemcy, 2005 r.

Pędzące żółwie
Reiner Knizia 
rysunki: Rolf Vogt
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2016
wiek 5+, liczba graczy 2-5 osób
zawartość pudełka: 1 plansza, 5 drewnianych znaczników żółwi, 5 kartoników wyboru żółwia, 52 karty ruchu, instrukcja 

Wrzucamy do worka wyzwań:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.htmlhttp://www.kreatywnymokiem.pl/2016/12/wyzwanie-7-gier-w-7-dni.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...