24.12.2016

Boże Narodzenie krowy Zosi


Właściwie każdy kto jeździł autostopem wie, że takie historie się zdarzają. Wiadomo jednak, że czas przed Bożym Narodzeniem i same święta są wyjątkowe, ludzie łagodnieją, mają bardziej otwarte serca i umysły. I właśnie dzięki temu dzieją się wtedy rzeczy niewiarygodne...

Krowa Zosia jedzie ze swoim zespołem po zaśnieżonych drogach. Superautokar awaryjnie grzęźnie w śniegu, z dala od miejscowości. Trzeba się stamtąd wydostać, najlepiej zatrzymanym przypadkowo pojazdem. A kto okaże się jego kierowcą? Rogaty piękny książę Pablo, dostawca zabawek, który potrafi dotrzeć na czas tam gdzie jest potrzeba. A że to "Pablo" i "rogaty", przyciąga, fascynuje, wywołuje ciepło w sercu krowy Zosi. Dzięki tej świeżutkiej znajomości Zosia promienieje podczas koncertu dla rodziny i przyjaciół.

G. de Pennart świetnie pokazuje działanie emocji, napięcie oczekiwania, tęsknotę, potrzebę drugiego przyjaznego serca, zwłaszcza w świąteczny czas. W przystępny i bogato ilustrowany sposób przedstawia dzieciom jak rodzi się tęsknota, sympatia, a może nawet miłość. Dzięki szczegółowości ilustracji możemy też śledzić koncertowanie Zosi i jej orkiestry "Przyjaciół Muzyki". Przyglądać się bohaterom i instrumentom, ich twarzom i charakteryzacji.

Ta muzyka w sercu gra.

Boże Narodzenie krowy Zosi
Geoffroy de Pennart
wydawnictwo Muchomor, Warszawa 2016
liczba stron: 34

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...