04.11.2016

Trolle


Do kin wchodzi nowa bajka, niezwykle kolorowa za sprawą jej bohaterów. To wesołe, roztańczone Trolle! Szał kolorów.

Trolle mieszkają w lesie, nie są do końca bezpieczne, bo odwieczny wróg- bergeny czyhają na ich życie. Póki nie wpadną w ich ręce, prowadzą beztroski, radosny styl życia. W trollowym albumie dziecko pozna głównych bohaterów, m.in.: Poppy, Mruka, DJ Zuzę, Kufra, Smyka, itd. Zaprojektuje stroje i fryzury, domek na drzewie dla trolli i bergenów, ozdobi trollową krainę czarów. Ułoży zaproszenie na koronację. Spróbuje rozbawić swoimi rysunkami smutnego Mruka (to bardzo trudne!). Spróbuje odnaleźć ukryte w lesie i miasteczku drobiazgi. Pozna też króla Gryzka i paskudną kucharkę.

To album aktywizujący. Sporo w nim zadań, ozdabiania, projektowania, tęczowego kolorowania, śpiewania i zadań w rytmie muzyki, przytulania, uszczęśliwiania, kolorowych supergwiazd. Zadania można kolorować, rysować, albo ozdabiać dołączonymi naklejkami (200 kolorowych sztuk!).

Trolle. Zabawa przede wszystkim. Śpiewaj, tańcz i ozdabiaj
ilustracje: Dreamworks
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2016
liczba stron: 96


W "Ilustrowanej opowieści" o Trollach poznamy czym może być szczęście. Jak względnym jest pojęciem i jak łatwo się zmienia w zależności od przeżytych zdarzeń. Poznamy "najradośniejsze istoty, jakie widział świat", tulące się, śpiewające i tańczące, barwne i różnorodne.
Poznamy też wielkie, wredne i niezadowolone bergeny, które upodobały sobie zjadanie drobnych trolli. Toczy się między nimi walka o prawdziwe szczęście, a trolle ledwo uchodzą z życiem. Walka dobrych ze złymi, uczta wyzwolenia trolli od bergenów. A po drodze przygody, trochę straszności, paskudnych pająków, niepewności i wdzięku Mruka, brokatowa imprezka, a nawet motyw zdrady. Uścisk sprytnych paluchów wielkiej Kucharki. Wielka odwaga Poppy. I wspaniały happy end trolli oraz Gryzka i Brydzi. 

Moc piosenki i tańca zmienia myślenie, nawet bergenów:) Trolle zyskają swoich małych fanów. Odwieczny motyw ścierającego się dobra i zła, walki dobrych ze złymi, dawanie pstryczka głupim, nierozsądnym działaniom. Docenianie beztroskiego, spokojnego życia.

Trolle. Ilustrowana opowieść
Dawid Lewman
ilustracje: Alan Batson i Fabio Laguna
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2016
liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...