05.11.2016

Galeria dzikich zwierząt. Północ


W sposób niebanalny zaprojektowane przez Dietera Brauna dzikie zwierzęta półkuli północnej, pokazane ich piękno i różnorodność, miejsce zamieszkiwania, klimat, otoczenie.

Potężne i małe, dostojne i zwinne, kolorowe i zamaskowane. Zamieszkujące Amerykę Północną, Europę i Azję. To galeria w książce. Do oglądania, podziwiania i czytania. Każde zwierzę to małe dzieło sztuki wykonane w oryginalny sposób. Towarzyszy mu nazwa polska i łacińska, krótki opis, kilka ciekawostek.

Z przyjemnością przyglądam się potędze fauny, zwierzętom które spokojnie żyją w dalekiej północy i tuż obok nas: niedźwiedź, bizon, mors, jeleń, wilk, renifer. Te, przed którymi czuję respekt: skunks (z wiadomych powodów:), czy grzechotnik teksański. Małe, zwinne, szybkie: pręgowiec, wiewiórka, lis. Te, o których nigdy nie słyszałam: lodówka, edredon turkan, manul stepowy, pandka ruda. I ciekawostki do czytania, które łatwo zapadają w pamięci, a to że pędzelki na uszach rysia wyostrzają jego zmysł słuchu i poprawiają orientację w terenie, szop pracz jest w stanie przybrać na zimę do 50% swojej masy ciała, amerykański bielik jak pokocha innego bielika, to na całe życie.

Wspaniała wyprawa w świat zwierząt na wyciągnięcie ręki (do półki z książkami), bez biletu, podróży w deszczu i zimnie. Duży zachwyt sposobem przedstawienia zwierząt, ich rozmiarami, umiejętnościami, sposobami na życie. Wspaniała galeria.

Galeria dzikich zwierząt. Północ
Dieter Braun
wydawnictwo Art Egmont, Warszawa 2016
liczba stron: 144

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...