22.10.2016

Tajniacy- ściśle tajna gra słowna


To gra, w której wcielamy się w role tajniaków lub szefów i mówimy lub odgadujemy skojarzenia. Jedno potknięcie, niewłaściwe/zbyt ogólne skojarzenie i tracisz kolejkę. 

Ile osób, tyle skojarzeń. A że u niektórych zabawne, więc i rozgrywki mogą być przyjemnym spędzaniem czasu, z dużą dawką śmiechu. Znajomość siebie trochę ułatwia odgadywanie skojarzeń. Ale nawet w trudnych momentach oczywiście trzeba zachować pokerową twarz, a łatwe to nie jest:)

Rozkładamy 25 kart ze słowami, losujemy kartę klucz i główkujemy. Im lepsze skojarzenie do kilku słów, tym większe prawdopodobieństwo odgadnięcia typowanych słów przez szefa (np. ryż 2 albo baśń 3:). Kto pierwszy wyłoży swoich agentów na odgadnięte karty ze słowami, ten wygrywa. Szef także musi się mocno skupić, żeby odgadnąć właściwie słowa, a obserwatorów wyłożyć jak najmniej.

Drużynowo sprawdza się najlepiej, ale można zagrać też spokojniej w dwie lub trzy osoby. Trochę losowości (na wybór haseł z 400 słowami nie mamy wpływu), dużo główkowania, jakie hasło wymyśleć i do ilu słów będzie pasowało. Duża grywalność, proste zasady i mechanika gry, sporo przyjemnej zabawy w krótkich szybkich rundach. Jeśli ktoś lubi kalambury, tabu, itp., mówienie, zabawę słowami z różnymi ludźmi, na pewno i "Tajniacy" przypadną do gustu. 

Tajniacy
Vlaada Chvatil
projekt: Filip Murmak
wydawca Rebel, Gdańsk 2015
dla 2-8 graczy, wiek: 14+
zestaw zawiera: 16 kafelków agentów w dwóch kolorach, 1 kafelek podwójnego agenta, 7 kafelków niewinnych obserwatorów, 1 kafelek zabójcy, 40 kart kluczy, 1 instrukcja, 1 podstawka, 1 klepsydra, 200 kart z 400 kryptonimam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...