07.10.2016

Liczę sobie z Fredkiem


"Był niepełnoletni, bo miał zaledwie osiemdziesiąt lat, i nie wolno mu było wsiadać bez opieki dorosłych do pojazdów międzygwiezdnych, ale poza porządkiem miał też dość posłuszeństwa. (...) Usiadł na miejscu pilota, włączył program startowy i wydał polecenie: - Do najbardziej zabałaganionej planety spośród wszystkich wszechświatów".

Przygody Fredka na zabałaganionej i nieuporządkowanej planecie przyprawiają o zawrót głowy. Jako ziemianie jesteśmy zarzuceni przedmiotami. Pora nauczyć się je porządkować! Taka misja to nie lada wyzwanie. Trzeba trochę pogłówkować, by razem z Fredkiem odliczać do zera, wykonać statek kosmiczny, liczyć planety w kosmosie i roboty na pokładzie statku kosmicznego. A potem zmierzyć się z ziemskim klimatem przy pomocy Jagody i jej bliskich. A tu już trzeba umieć porządkować rzeczy codziennego użytku (jedzenie, ubrania, narzędzia), łączyć w pary, zbiory, segregować, układać sekwencje z kształtów, bawić się figurami geometrycznymi (można z nich zbudować sporo maszyn w przestrzeni kosmicznej!), kompletować drużyny futbolowe, odczytywać wyniki meczu. Dużo tu pracy i dużo dobrej zabawy.
 
To w małej formie zawarte multum treści, zadań, ćwiczeń matematycznych na pierwszym poziomie przedszkolno-szkolnym. Całkiem przyjemne to przygody z liczeniem, chętnie wykonywane przez małych adresatów. Misja jest misją, trzeba pokazać, że jest się dobrym. W przyjemny sposób książka uczy, jak wyszukiwać zadania dziecku w najbliższym otoczeniu, jak liczyć i porządkować sobie świat, odkrywać prawidłowości, wnioskować logicznie i samodzielnie dociekać. Oprócz zadań matematycznych jest opowiadanie pisane przez panią Zofię Stanecką (do ćwiczenia wyobraźni i humoru), są ilustracje barwne i inspirujące do działań, i są jeszcze dodatkowe zadania do wykonywania poza trzymaniem książki w ręku. Kopalnia wiedzy na wiek 5+, a w dużej części na 4+. Na koniec dyplom sukcesu "Mierzy wyżej i jest super!". Polecam!

Fredek i jeden nie do pary
Zofia Stanecka
ilustracje: Marta Szudyga 
zabawy matematyczne opracowała: Maria Środoń
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2016
liczba stron: 48
seria: Czytam i główkuję

 
Fredek i koło fortuny
Zofia Stanecka
ilustracje: Marta Szudyga
zabawy matematyczne opracowała: Maria Środoń
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2016
liczba stron: 48
seria: Czytam i główkuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...