17.10.2016

Fiszki podróżnicze od nauki języka angielskiegoZnacie skuteczny sposób na naukę języka? Jest ich naprawdę wiele. Najpierw potrzeba systematycznej pracy, dobrej pamięci i powtarzania, a potem używania języka w każdej możliwej sytuacji. Fiszki są dobrym sposobem na naukę, z pewnością pomagają w utrwalaniu zapamiętywaniu słówek i całych zdań. Odpowiednie dla tych, którzy są wzrokowcami, lubią widzieć  tekst, lubią mieć całe zdanie przed oczyma i nie martwić się zapamiętywaniem odmian, czasów, samą gramatyką.

Fiszki podróżnicze Beaty Pawlikowskiej to mała podróż sama w sobie. Słownictwo związane z podróżą w pojedynkę albo w większym gronie, plany wypraw, pakowanie, sytuacje na lotnisku, w kawiarni, odpoczynek na plaży, wspinaczka po górskich szlakach, odwiedzanie kolejnych krajów. 

Jak się zabrać do fiszek? Czytaj polską wersję, spróbuj sam przetłumaczyć zdanie na angielski, sprawdź, czy dobrze powiedziałeś, powtórz jeszcze raz, i kolejny raz, i kolejny... Mów głośno, żeby lepiej zapamiętać i utrwalić, a w sytuacji, kiedy będzie trzeba wypowiedzieć to zdanie, samo ci się przypomni:)
Np. będąc w mieście powiesz: chcę zrobić zakupy: I want to do some shopping; w górach: Trzeba dobrze przygotować się do wyprawy na szczyt: You have to be well-prepared for a climb to the peak; na lotnisku: to jest numer mojego biletu: This is the ticket number, na safari: To jest moja wymarzona podróż! This is my dream journey!; w Azji: Ile powinnam zapłacić rikszarzowi? How much should I pay the rickshaw driver?

Fiszki podzielone są na odpowiednie kategorie, oprócz zdania, tłumaczenia i wymowy jest delikatna też grafika:) To wyprawa przez poszczególne kontynenty, a więc Europa, Azja, Afryka, itd., i związane z nimi miejsca, zabytki, zwierzęta. Można poczuć ich klimat i cieszyć się nauką rozbudzając od razu swoje marzenia i przygotowując się praktycznie do rozmów. Bo słownictwo, zdania są do konkretnego zastosowania. Odpowiednio utrwalone na pewno przypomną się w danej sytuacji na dalekim kontynencie. Powodzenia!


Fiszki podróżnicze od nauki języka angielskiego
Beata Pawlikowska
wydawnictwo Edipresse Książki, Warszawa 2016
zawartość: instrukcja i 600 fiszek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...