16.09.2016

Zbuduj swoje miasto


W każdej rundzie gracz wybiera spośród posiadanych kart te, które chce budować w mieście. Wybór nie jest łatwy. Trzeba zaplanować, skupić się na tym, która z kart da odpowiednią liczbę punktów zwycięstwa, ile zapewni dodatkowych kart w kolejnych rundach.

Tylko najlepiej obmyślana strategia przyciągnie mieszkańców, da punkty zwycięstwa i zapewni szybką wygraną. Na początek rozgrywamy 5 kartami. Każda runda składa się z: wybrania karty, wznoszenia budynków, obliczenia przychodu i punktów zwycięstwa. Jeśli kart jest zbyt mało albo nieodpowiednie, do pomocy można użyć karty architekta. Uzbieranie 50 punktów z kart mija bardzo szybko. Potrzeba uwagi i dobrej taktyki, by utrzymać się i być dobrym budowniczym. 

Niby ciekawa mechanika, taktyka i temat, ale nie jest to gra, do której miałabym wracać. Krótka i szybka rozgrywka. Udane budowanie miasta daje sporo satysfakcji, ale nie zawsze się udaje. Sporo zależy od szczęścia w losowaniu kart, a potem od właściwego wybrania spośród posiadanych kart.


Zbuduj swoje miasto
Tom Lehmann
grafika: Klemens Franz
wydawca G3, Konin
zawartość pudełka: 110 kart+instrukcja
liczba graczy: 2-5, wiek 8+ (wydawca podaje 10)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...