19.09.2016

Kod faraona


Kod faraona jest zajmujący i mocno angażujący. Wymaga maksimum uwagi, koncentracji, szybkości w liczeniu! Szybkie wykonywanie działań matematycznych wyczerpuje umysł:)

Chodzi o to, by po wyrzuceniu 3 kostek z cyframi wykonać takie działanie (z dwóch lub trzech wyrzuconych cyfr, przy pomocy + / - / x / : ), którego wynik leży na planszy. Osoba rozgrywająca ma sporo czasu na to działanie, i po właściwym obliczeniu zabiera kafelek z wynikiem, ustawia klepsydrę, i wtedy kto pierwszy chwyci kolejny kafelek z właściwym wynikiem, ten lepszy, ten zbiera skarabeusze:) Kto uzbiera ich najwięcej, wygrywa.

Kafelki ułożone są poziomami według koloru i stopnia trudności wykonanego działania. Ten pojedynczy na szczycie jest najbardziej ceniony i najtrudniejszy do zdobycia. Zdarza się, że z wyrzuconych cyfr nie można ułożyć nic albo jedno tylko działanie, wtedy powtarzamy rzut.

Idealna dla małych i dużych matematyków. Rywalizacja i rozgrywanie jest emocjonujące i wymagające. Ja po kilku rozgrywkach byłam zmęczona:) Zbyt mocno skojarzyłam sobie stres liczenia z matematyką szkolną, która była moją zmorą przez dłuugie lata. Zdobywanie skarbu faraonów, zapieczętowanie cyframi kosztowności jest trudne, kiedy tabliczka mnożenia nie do końca opanowana albo zbyt wolno zachodzi proces liczenia.  


Kod faraona
projekt: James Lim 
grafika: Junho Na
wydawca G3, Konin 2016
liczba graczy 2-5, wiek 10+
zestaw zawiera: planszę, 48 kafelków cyframi, 3 kostki, klepsydrę


https://pl-pl.facebook.com/projektgrajmy/?ref=page_internal

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...