19.09.2016

Kod faraona

Kod faraona jest zajmujący i mocno angażujący. Wymaga maksimum uwagi, koncentracji, szybkości w liczeniu! Szybkie wykonywanie działań matematycznych wyczerpuje umysł:)

Chodzi o to, by po wyrzuceniu 3 kostek z cyframi wykonać takie działanie (z dwóch lub trzech wyrzuconych cyfr, przy pomocy + / - / x / : ), którego wynik leży na planszy. Osoba rozgrywająca ma sporo czasu na to działanie, i po właściwym obliczeniu zabiera kafelek z wynikiem, ustawia klepsydrę, i wtedy kto pierwszy chwyci kolejny kafelek z właściwym wynikiem, ten lepszy, ten zbiera skarabeusze:) Kto uzbiera ich najwięcej, wygrywa.

Kafelki ułożone są poziomami według koloru i stopnia trudności wykonanego działania. Ten pojedynczy na szczycie jest najbardziej ceniony i najtrudniejszy do zdobycia. Zdarza się, że z wyrzuconych cyfr nie można ułożyć nic albo jedno tylko działanie, wtedy powtarzamy rzut.

Idealna dla małych i dużych matematyków. Rywalizacja i rozgrywanie jest emocjonujące i wymagające. Ja po kilku rozgrywkach byłam zmęczona:) Zbyt mocno skojarzyłam sobie stres liczenia z matematyką szkolną, która była moją zmorą przez dłuugie lata. Zdobywanie skarbu faraonów, zapieczętowanie cyframi kosztowności jest trudne, zwłaszcza kiedy tabliczka mnożenia nie do końca opanowana. 

Kod faraona
projekt: James Lim 
grafika: Junho Na
wydawca G3, Konin 2016
liczba graczy 2-5, wiek 10+
zestaw zawiera: planszę, 48 kafelków cyframi, 3 kostki, klepsydrę


https://pl-pl.facebook.com/projektgrajmy/?ref=page_internal

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...