02.08.2016

Sztokholm - znam to miasto


Bardzo lubię te momenty, kiedy wchodzę do pokoju, a dziecko wytęża swój wzrok i wgłębia się w szczegóły książki obrazkowej. A w tej książce, gdzie akcja osadzona jest w stolicy Szwecji dużo się dzieje. Przekonacie się o tym sami, kiedy otworzycie pierwsze strony.

Styl rysowania pani J. Drews pozwala przenieść się w świat sztokholmskich ulic, wędrować po dzielnicach i zakamarkach miasta. Poznawać kulturę, zabytki, sztukę. Iść do muzeum czy skansenu, obserwować zgiełk przy fontannie Sergels Torg, przechadzać się po targu, zwiedzać Stare Miasto. Obserwować życie codzienne i odświętne. Zwykłych mieszkańców i znanych postaci (król i królowa, księżniczka Wiktoria). Poznawać historię i kulturę (słynne trolle i Muminki, zwariowana Pippi i jej towarzysze, barwna sylwetka świętej Łucji z Syrakuz). Poczuć klimat portu, do którego przypływa statek z wikingami, obserwować zabawy w parku rozrywki, i wiele innych. A przy okazji skupić się nad postawionymi na początku pytaniami i próbować na nie odpowiedzieć, np. czym lubi bawić się wesoły troll, gdzie stoi pomnik Gustawa III?  

Do oglądania, szukania, śledzenia. Moc kolorów, zagadek. Duże kartonowe rozkładówki. Dla tych, którzy znają miasto, chcą je poznać, lub pospacerować w wyobraźni po bogato zilustrowanych miejscach.

Sztokholm - znam to miasto
Judith Drews
wydawnictwo Zakamarki, Poznań 2016
liczba kartonowych kart: 14

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...