22.07.2016

Szopięta


Szopy to największe czyściochy wśród zwierząt. Ich głównym zmartwieniem jest "jak oprać rodzinę?", by była czysta i schludna. Dbałość o czystość, porządek, segregowanie prania i pranie według instrukcji na metkach spędza im sen z powiek. Na zabawę z dziećmi brakuje czasu.

A dzieci najbardziej na świecie lubią się bawić, i brudzić. Dopiero po nieoczekiwanym zdarzeniu zniknięcia dzieci, rodzice widzą, że zabawa i brudzenie "z czystym sumieniem" jest ważniejsza niż porządki. Czasem w natłoku zajęć dorosłe Szopy (czytaj: dorośli rodzice) o tym zapominają. Wszystko dookoła jest ważniejsze niż czas spędzany z dziećmi. To nie tak. "Wszystko jest w porządku" i wszyscy są szczęśliwi, kiedy jest czas także na drobne przyjemności.

Ciepła, sympatyczna historia, pięknie wyszyta i szczegółowo dopracowana przez panią Ewę Kozyrę-Pawlak. Technika wykonania zwierząt jest podobnie superowa, jak w Bobiku. Spodoba się małym i większym brudaskom, tym, którzy dążą do idealnego porządku w swoim domu. I tym, którzy potrafią tworzyć z kolorowego filcu i nici:)


Szopięta
Ewa Kozyra-Pawlak
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...