02.07.2016

Motto


Lubię gry Reinera Knizi. W prosty sposób, przy pomocy niewielu elementów i kilku zasad potrafi stworzyć grę, która podoba się i dzieciom i dorosłym, nie nudzi się i za każdym razem daje inne możliwości.

Takie jest Motto, w którym gramy 54 kartami. Zbieramy je w odpowiedni sposób, by zwinnie zamieniać na żetony (różnej wielkości i wartości). Karty oznaczone są symbolami miłości, pasji lub pieniędzy. Do dwóch otrzymanych na początku gry, dobieramy kolejne, by kompletować rodzaj lub liczbę symboli czy kolory. W kolejnych rundach albo dobieramy kartę z czterech wyłożonych na stole, albo ryzykujemy i bierzemy kartę ze stosu zakrytego. Po skompletowaniu trzech właściwych zamieniamy je na odpowiedni żeton, co na koniec daje punkty. Gra kończy się w momencie, gdy wszystkie duże i średnie żetony są w posiadaniu graczy. 

Gramy w nią w różnych grupach osób, w wieku od 4 lat do prawie 40, i za każdym razem jest inaczej, inne cele życiowe, inne wartości kolekcjonowane. Miłość, pieniądze, pasja tylko odpowiednio połączone dają satysfakcję i radość. Polecam tym, którzy lubią szybkie i prężne rozgrywki.
Gra zajmuje mało miejsca, zmieści się do wakacyjnego plecaka. Uczy planowania, szybkiego reagowania i orientacji, co kolekcjonować, by osiągnąć sukces.

Motto
Reiner Knizia
ilustracje: Miro
wiek 8+, dla 2-4 graczy
wydawca: Granna, Warszawa 2015
zawartość pudełka: 54 karty, 27 żetonów, instrukcja w języku polskim i angielskim

bierzemy udział w projekcie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...