05.07.2016

Malowanka do nauki języka angielskiego z Beatą Pawlikowską


Niezwykle przyjemne połączenie: proste zdanie w języku angielskim, kilka ćwiczeń do niego, układanie własnych zdań, wymowa, to w międzyczasie, bo po drugiej stronie czeka na nas delikatna grafika Beaty Pawlikowskiej. Przyjemne z pożytecznym, na chwilę relaksu, nauki, poruszenia wyobraźnią, odstresowanie się.

Niezwykle twórcza polska autorka, dziennikarka, fotografka i podróżniczka wstrzeliła się w kolejny trend i sprytnie połączyła to, co spodoba się niejednej dziewczynie/kobiecie: między subtelną i rozpoznawalną grafikę do kolorowania wplotła sztukę pozytywnego myślenia, ćwiczenie wyobraźni, koncentracji, dokładności, słówek i zdań w języku angielskim. Nie rezygnuje z namawiania do nauki języków od lat. Posługiwanie się językiem w czasie podróży jest niezbędne, by móc porozumiewać się z mieszkańcami danego miejsca, dogadywać, rozwiązywać problemy, rozumieć rzeczywistość.

Na czas wakacyjny to książka idealna. Nie przytłacza nadmiarem, nie zarzuca ilością słówek. Podaje krok po kroku zdanie, proponuje utrwalanie kolejnych słówek, mimowolne ich wplatanie w zdania i zapamiętywanie. Zdania praktyczne, do codziennego użytku w rozmowie, w podróży. 74 ćwiczenia, które pozwalają poznać, poszerzyć, utrwalić słownictwo, budować kolejne zdania, prawidłowo je wymawiać. 74 malowanki przygotowane przez autorkę, by z przyjemnością obcować z językiem, pozbyć się stresu, wyciszyć, skupić, odprężyć. Kartki można łatwo odrywać i dzielić się kolorowaniem.

"Zostaw na chwilę cały świat. To co jest naprawdę ważne to jest teraz. Usiądź w spokojnym miejscu i daj się porwać wyobraźni, i nowym kolorom swojego życia. Przygotowałam krótkie lekcje języka angielskiego. Powtarzaj słówka podczas malowania. Łatwo je zapamiętasz. Maluj i ćwicz. And be happy."

Malowanka do nauki języka angielskiego z ćwiczeniami
Malowanki z duszą
Beata Pawlikowska
wydawnictwo Edipresse Książki, Warszawa 2016
liczba stron: 168


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...