11.07.2016

Kraków czy Gdańsk? Kolorowy portret miasta


W wakacyjny czas wpisują się podróże, poznawanie zakątków Polski i świata. Fascynacja zabytkami kultury i sztuki, historyczne i kulturowe ciekawostki, tradycje, regionalne specjały, które zapadają w pamięci dziecka.

Kolorowy portret miasta Joanny Myjak to przyjemność odkrywania popularnych miejsc na mapie Polski: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań. A w nich szczegóły, które strona po stronie tworzą kolorowy obraz miasta. Z książką pod ręką na wakacje, albo po powrocie z nich. Jeden tytuł zawiera podwójny zestaw rysunków i zadań, które można podzielić na pół i odkrywać przed i po wyjeździe, albo dzielić się z innymi. Duży format, twarda podkładka na kolano, żeby wygodniej było kolorować. Sporo ciekawych informacji podanych w przystępny sposób. Przybliżona historia, najważniejsze fakty, postacie, charakterystyczne punkty, to co najważniejsze do wychwycenia w miejscu, co powinno się kojarzyć na 100 procent.

Kraków i Gdańsk przyciągają ciekawostkami z zakresu historii, kultury, zwyczajów. Dlaczego maturzyści  na jednej nodze obskakują pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie, po co mieszkańcy Krakowa nosili piasek w rękawach, jakie tajemnice kryje gdańska wyspa Ołowianka? To tylko niektóre krótko przedstawione, a ciekawe treści. Osadzenie historii miast i opowiadanie ich przy pomocy niewiarygodnych legend pobudzają wyobraźnię dziecka, fascynują tajemniczością i niezwykłością. Stroje regionalne, gargulce, przysmaki, krakowski Lajkonik i smok wawelski, gdańskie lwy czy Neptun stają się zauważalne i charakterystyczne dla danego miasta. 70 stron zadań, kolorowanek, poznawania najważniejszych miejsc na mapie Polski. Przyjemny sposób na poznawanie/utrwalanie wiedzy o odwiedzanych miejscach. 


Kraków. Kolorowy portret miasta
Joanna Myjak
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2016
liczb stron: 70
Gdańsk. Kolorowy portret miasta
Joanna Myjak
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2016
liczb stron: 70

Kolorowanki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...