18.06.2016

Moje książeczki. Księga drugaW serii "Moje książeczki" wydawnictwa Nasza Księgarnia przez kolejne lata ukazało się kilkadziesiąt wspaniałych pozycji. W drugim tomie mamy kilka pięknych opowiadań w stylu sprzed lat wydanych w niezmienionej szacie graficznej z ilustracjami Józefa Wilkonia, Antoniego Boratyńskiego czy Danuty Konwickiej.

Opowiadanie pokazujące moc wyobraźni "Pilot i ja" Adam Bahdaja, które przez wiele lat utrzymało się w kanonie lektur szkolnych, zaskakuje małego odbiorcę pomysłem i fantastyczną przygodą. "Tygrys o Złotym Sercu" szukający bratniej duszy, odbywa wędrówkę z coraz bardziej zwieszoną od smutku głową. Sprytny "Kot w butach" opowiadany przez lata na różne sposoby. Dzielny żółw Alojzy z opowiadania "Pampilio" wydanego jako ostatnie w serii.

Wspaniałe opowieści tłumaczone były na języki obce i wydawane na rynku zagranicznym przez Naszą Księgarnię. Przenoszą czytelnika w świat niezwykłych ludzi i zwierząt, odwiecznego pragnienia przyjaźni i ciepła od kogoś bliskiego, poruszają pomysłowością swoich bohaterów, zaskakują. Do poznawania i wspominania przez dorosłych, do przekazywanie bajek własnego dzieciństwa swoim dzieciom. Do sprawdzenia, czy to, co podobało się nam, ma szansę zaistnieć w wyobraźni i umysłach naszych dzieci. Do pokazania, że pewne wartości są uniwersalne, że nie zmieniają się pomimo takich różnic w świecie. Do oglądania mistrzów ilustracji sprzed lat, dopracowanych, niepowtarzalnych, klimatycznych (a niektórych oryginalnych ilustracji odrobinę zmienionych).

W drugim tomie znalazło się siedem następujących tytułów:
Adam Bahdaj "Pilot i ja" z ilustracjami Danuty Konwickiej,
Czesław Janczarski "Tygrys o Złotym Sercu" z ilustracjami Józefa Wilkonia,
Hanna Januszewska "Kot w butach" z ilustracjami Janusza Grabiańskiego,
Lucyna Krzemieniecka "O Jasiu Kapeluszniku" z ilustracjami Antoniego Boratyńskiego,
Maria Krüger "Apolejka i jej osiołek" z ilustracjami Zdzisława Witwickiego,
Jan Edward Kucharski "Wawa i jej pan" z ilustracjami Hanny Krajnik,
Irena Tuwim "Pampilio" z ilustracjami Ignacego Witza.

Moje książeczki. Księga druga
A. Bahdaj, Cz. Janczarski, H. Januszewska,
L. Krzemieniecka, M. Kruger, J. E. Kucharski, I. Tuwim, 
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 240

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...