20.05.2016

Porachunki robota Mata, czyli łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne


"Cyrk na kółkach" jeszcze ćwiczymy i zgłębiamy związki frazeologiczne wykonując zadania. Matematyczne porachunki to jeszcze większe wyzwanie, większe główkowanie dla małych umysłów, ćwiczenie też rączek i nieustanny trening myślenia połączony z przyjemnym nanoszeniem kolorów na karty. A w rachowaniu towarzyszy nam uroczy robot Mat, Astro i Ema.

Znajdziemy tu działania matematyczne w dodawaniu i odejmowaniu, główkowanie z zapałkami, ulubione labirynty i łączenie punktów, by powstał np. pojazd dla robotów. Odkrywanie i kolorowanie obrazków według kodów obliczeniowych. Łączenie w pary. Liczby parzyste z obliczonych działań prowadzą Mata do zagubionej Emy. Rysowanie domu robota albo statku kosmicznego według wzoru w kratkach, rysowanie symetryczne odbicia kosmicznego żuka, itd.

To przyjemna dawka logicznego myślenia do poznawania lub utrwalania zawiłości matematycznych poprzez zabawę. Kartki można z łatwością wydzierać i bawić się matematyką z innymi. Blok jest stabilny na twardej podkładce, wykonany tak jak poprzednie (samoloty, auta, pszczoły), i uzupełnia się fantastycznie, mimo delikatnych porachunków.


Porachunki robota Mata, czyli łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne
Monika Hałucha
ilustracje: Anita Graboś, którą znamy z Wysp i Cyrku
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 64

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...