13.05.2016

Gry dla młodszych przedszkolaków: Guzik z pętelką, Wyścig pingwinów, Ratuj króliczki


Dzisiaj przedstawiam Wam trzy gry dla młodszych przedszkolaków, w zależności od zdolności dziecka na 2 do 4 roku życia. Każda z nich ćwiczy inną umiejętność, każda przynosi frajdę i satysfakcję.

"Guzika z pętelką" nie muszę chyba opisywać. To znana i lubiana przeplatanka dla maluszków. W wielu odsłonach przez różnych wydawców polecana. My mamy starą wysłużoną ze Smokiem Obibokiem Granny. 
Dziecko uczy się koordynacji i panowania nad ruchami rączki, koordynacją ręka-oko, żeby właściwie kierować sznurkiem. Dla bardziej wprawionych rączek jest duży guzik, który można przymocować do kartonowej ciuchci czy kłębka dla kota.

 
Guzik z pętelką
wydawnictwo Granna
zawartość: 4 guziki, 6 plansz, 4 sznurki 
wiek 3+


Druga propozycja to sympatyczne pingwiny, taka nowoczesna wersja chińczyka:) Te same zasady, tzn. wychodzenie na trasę po wyrzuceniu 6 kropek na kostce, cel: jak najszybsze dotarcie do własnej bazy. Nowością i tym, co sprawia radość, jest stanięcie na mostku w tym samym miejscu, co przeciwnik i zrzucenie pingwina do wody:) (to taka wprawka w negatywną interakcję w grach na późniejszy wiek).
Dziecko uczy się liczenia kropek na kostce, odliczania na polach przesuwając kolorowe pingwinki, dążenia do celu, ostrożności w poruszaniu się.

Wyścig pingwinów
wydawca: Lean toys
zawartość: plansza, 16 pingwinów, kostka
wiek 3+
Trzecia gra to "Ratuj króliczki". Króliczki bawią się w swojej dużej norze. Zaczyna padać deszcz i norka wypełnia się wodą. Króliki nie chcą zmoczyć futerka. Trzeba im pomóc uciec i przestawić do 5 kolorowych norek. Po wyrzuceniu kostką kolorów dziecko pomaga ratować króliki. Po wyrzuceniu na kostce królika dziecko zabiera go do siebie i ma dodatkowy rzut (wariant 1). Jeśli wyrzuci kolor norki, w której stoi już jakiś królik, ratuje go. Im więcej uratowanych królików, tym więcej punktów na koniec. Druga opcja jest taka, że po wyrzuceniu królika na kostce, trzeba jednego z zebranych odłożyć do dużej nory.
Dziecko uczy się kolorów, koordynacji, szybkiego reagowania, gdzie umieścić sympatycznego królika. To gra, która bardzo szybko zyskuje sympatię maluszków i potrafi skupić ich uwagę na całą rozgrywkę.


Ratuj króliczki
Reiner Knizia
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2015
seria: Zagraj ze mną, wiek 3+
zawartość: plansza w kształcie nory (wbudowana w pudełko), 20 drewnianych królików z filcowymi uszami, kolorowa drewniana kostka

Gracie z nami?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...