13.04.2016

UFO KUKU! - do wzięcia!


Uwielbiam ten chichot obu synów, kiedy otwierają książkę z wielką paszczą i długim jęzorem. Sami nie mogą uwierzyć w to, co widzą. I nie mogą się nacieszyć potworami, przewracają karty raz w jedną raz w drugą stronę. Ich wyobraźnia sięga wtedy wysoko. Zachowują się, jakby zobaczyli coś zakazanego, do czego dorośli nie mają wglądu.

Schodkowa budowa książki rzeczywiście wymusza na dziecku samodzielne jej czytanie, wymyślanie historii, wydawanie dziwnych dźwięków. Seria A KUKU! przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. UFO KUKU!, jak i pozostałe tytuły w serii wykonane są z twardego kartonu. Łatwość przewracania stron i oryginalna grafika wciągają do zabawy. Wyrazy dźwiękonaśladowcze i ilustracje bardzo inspirują i pomyślane są tak, że dzieci chcą je ciągle oglądać, powtarzają słowa, wpatrują się w bohaterów, i chcą jeszcze, i jeszcze. A potem wymyślają, co się wydarzyło, dlaczego takie miny, takie słowa, dopowiadają własne zdarzenia.

Seria innowacyjnych, kartonikowych książek dla najmłodszych stworzona została przez znanego już chyba wszystkim Herve Tulleta. W serii ukazały się też: długa lęka, samochodziki i lybki  (czyli: Super tata!, A kuku! Już jadę, Duży czy mały?), których nawet maleńkie okładki na odwrocie UFO KUKU! pobudzają wyobraźnię i wywołują śmiech.

Jeśli chcecie otrzymać tę książeczkę i wywołać uśmiech swoich dzieci, piszcie w komentarzach poniżej albo na fb (tam mile widziane też polubienie nas:)


UFO KUKU!
Herve Tullet 
wydawnictwo Babaryba, Warszawa 2015
liczba kartonowych schodkowych kart:18

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...