19.02.2016

Wytęż wzrok! czyli ukryte obrazki

Z tą książką możemy szukać zagubionych rzeczy na majówce, w tramwaju czy w podróży. Czas się nam nie dłuży, bo elementów do odszukania jest dużo, i nie jest to łatwe dla dziecka.

Sami popatrzcie, elementy są doskonale dopasowane, wkomponowane w całe ilustracje, dlatego trzeba mocno się skupić i wytężyć wzrok, żeby poczuć satysfakcję z odnalezienia poszczególnych przedmiotów czy zwierząt. 20 czarno-białych ilustracji, na których ukrywają się wielbłądy, ptaki, krokodyle, myszki. Dużo zabawy i pracy. Tu zgubiły się parasole, tam krokodyle, ptaki, książki, buty, a nawet wielbłąd. W łazience szukamy książek, oj, niedobre to miejsce dla nich, a ukryte są mocno. Przy stole szukamy żyfary i kangura, na koncercie ukryte są przybory toaletowe, w ilustrację podróży wtopiły się pojazdy. Wszystko ukryte starannie, po odnalezieniu pozostaje więc satysfakcja i przyjemność kolorowania. W tematykę każdego zagadnienia wprowadza krótki, zwykle rymowany wierszyk. Dla każdego coś interesującego.

Wyszukiwanie wciąga i mobilizuje do skupienia i totalnego wytężenia wzroku, bo ilustracje są mocno zapełnione, a poszukiwane elementy dobrze ukryte.

Wytęż wzrok! czyli ukryte obrazki
Magda Wosik
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 96

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...