10.02.2016

Leszek Peszek i Turecki Pieprz


Leszek jest chłopcem podobnym do innych. Nudzi się strasznie, kiedy ma sprzątać swój pokój. Dlatego uznaje, że bałagan to taki styl jego życia i nikt nie powienien go zmieniać na siłę. Ma rodziców wyrozumiałych i kochających. Ma też starszą siostrę, z którą nie darzy się zbytnią sympatią. Lubi eksperymentować, próbować nieznanych smaków. Ceni moc wrażeń w codziennej szarej rzeczywistości.

Żeby umilić sobie czas, chce spędzić noc pod namiotem z przyjacielem Oliwką. Ale splot wydarzeń sprawia, że stanie się to nie lada wyzwaniem. Do akcji wkroczy nawet ulubiona sąsiadka Leszka- pani Pawiuch. Pojawi się śmigłowiec ratowniczy, a ciastka zostaną w tajemniczy sposób wyjęte z namiotu. 

Leszek zdobywa porcję tureckiego pieprzu, który powinien wyzwalać kreatywność. Weźmie udział w konkursie wokalnym ze starszą siostrą. A nawet wystąpi na scenie zamiast Obrzydłej (spanikowanej) Owsianki. Przecież zna wszystkie teksty tego zespołu (żeby udowodnić siostrze swoją wyższość) i jest ich wielkim fanem. Turecki pieprz ma różne działanie. Leszek nigdy nie wie, co będzie potem. A solona lukrecja nie jest dla każdego, nie każdemu służy. Jej "moc jest potężna i nie można jej lekceważyć". Fanów też:)

To trzecia część zakręconych przygód Leszka, jego rodziny, znajomych. Bohater udowadnia, że sposobów na nudę jest naprawdę wiele. A że wiąże się to z pechowością pomieszaną ze szczęściem, nic na to nie poradzi. Cudowne katastrofy to normalność dla młodego bohatera książki.  

Leszek Peszek i Turecki Pieprz
Marko Kitti
wydawnictwo Debit, Bielsko-Biała 2015
liczba stron: 152

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...