22.02.2016

Co? Jak? Narysować


Na nowo wydana książka E. G. Lutza (z 1913 r., 1921 r.), autora książek, artysty rysownika, twórcy animacji i satyrycznych ilustracji prasowych, inspiratora Walta Disneya do sztuki animacji. W "Co? Jak? Narysować" pokazał jak krok po kroku rysować złożone ilustracje. Piękna, pomysłowa książka, która od czasu powstania nie straciła na aktualności. Daje możliwość satysfakcji z tworzenia fajnych rysunków.

Książka zawiera instrukcję, jak rysować postacie, zwierzęta, rośliny. Rysunki są ponumerowane, poszczególne pociągnięcia ołówkiem składają się na gotową ilustrację. Linie pomocniczne, figury geometryczne pomagają w wymierzeniu i zachowaniu odpowiednich proporcji, zaznaczeniu detali.
Książka podzielona jest tematycznie na: zwierzęta (ptaki, ryby, ssaki, zwierzęta domowe, leśne i dzikie), rośliny (kwiaty, liście, owoce), ludzi (zachwycające nakrycia głowy, stroje, różnorodna mimika twarzy, sylwetki w ruchu), i inne (balony, stare pojazdy, pociąg, latarnia morska). I jest tego sporo. Duży wachlarz do kształtowania mniej lub bardziej wprawnej ręki.
Szkicownik oprócz instrukcji pozostawia miejsce do ćwiczenia własnej kreski. Poręczny, by można było ćwiczyć rysowanie w każdym miejscu, próbować swoich sił i umiejętności, trenować do woli. 

Potrzebny jest ołówek (ja lubię też pióro, mazaki i kredki), czasem linijka czy cyrkiel. To bardzo przyjemny trening manualny dla dużego, ale i mały może z powodzeniem próbować swoich sił i rysować do woli:) Wznowienie wydania po latach nadaje smaku rysunkom, stroje, nakrycia głowy, pojazdy są sprzed lat, pełne uroku, wdzięku i klasy.


Co? Jak? Narysować
tytuł oryginału: What to draw and how to draw it 
Edwin George Lutz
wydawnictwo Art Egmont, Warszawa 2016
liczba stron: 192 (143 s. z instrukcjami)


Co? Jak? Narysować
Edwin George Lutz
wydawnictwo Art Egmont, Warszawa 2016
liczba stron : 64 (32 ilustracje +32 s. do ćwiczeń)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...