26.01.2016

Szur szur ćwir plum!

Tymek tak bardzo lubi wieczorne rytuały. Buziaki, czytanie, wtulanie się w rodziców. Czuje się wtedy bezpiecznie. Gdy tylko zostaje sam w swoim łóżku, boi się nocy i dochodzących dziwnych dźwięków.

Potwory, węże, kościotrupy, wyobraźnia małej żabki działa, aż brzuch boli ze strachu. Ile razy rodzic może tulić, życzyć spokojnych snów? Rodzice dają za wygraną, Tymek mości się w końcu w ich łóżku. Ale nie jest to wygodne dla taty. Tata idzie do łóżka Tymka. A tam co? Jakieś odgłosy. Szur szur ćwir plum. Dziwne, trzeba to sprawdzić. Dopiero teraz, gdy wiedzą, kto taka hałasuje, mogą spać spokojnie. 

Nocne strachy zostały zidentyfikowane. Szur szury, ćwierki i plumki nie są znowu tak straszne, kiedy wiadomo, skąd pochodzą. Problem zasypania rozwiązuje się sam. 

Autorka i ilustratorka książki otrzymała w 2010 roku prestiżową Nagrodę im. Astrid Lindgren za całokształt twórczości.

Seria książek: Polecone z Zagranicy ukazuje przekłady ilustracji książkowych dla dzieci, których wybitni twórcy podbili serca najmłodszych czytelników na całym świecie. Książka podbiła też serca moich małych przytulasków, którzy mocno boją się ciemności i samotnego zasypiania. A buziaki, tulenie, słuchanie opowieści uwielbiają i zachłannie z nich czerpią.

Szur szur ćwir plum!
tytuł oryginału: Scritch scratch dip clapote!
Kitty Crowther
seria: Polecone z Zagranicy
wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2015
liczba stron: 36

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...