25.01.2016

Detektyw Pierre w labiryncie


Oczopląsu można dostać od tej książki, natręctwa śledzenia czy wodzenia po krętych labiryntach pełnych niewiarygodnie dobrych szczegółów. To książka+zabawa+gra+śledztwo w jednym. Pełno tu zagadkowej zabawy, wytężania koncentracji i ćwiczenia spostrzegawczości.

Szczegółowości jest bez liku. Te same osoby, przedmioty w różnych miejscach przemykają niepostrzeżenie. Przestrzenie pełne są gratów (tak tak, skąd my to znamy:), gwarne ulice, wesołe miasteczko, cyrk, niebo pełne balonów, wielkie targowisko, wzburzone wody. W ten pełen szczegółów i pozornego zagmatwania świat wpleciona jest minimalistyczna narracja (umieszczona na dole dużych kart). A dodatkowo wszędzie czekają na czytelnika misje, zadania, polecenia oparte na żmudnych poszukiwanich, logistycznych rozwiązaniach. 

Pomieszanie z poplątaniem (w pozytywnym znaczeniu oczywiście), które wciąga nie tylko dzieci. Taka poranna rozgrzewka lub wieczorne zagłębianie się w ten świat staje się niezwykłe przyjemną wędrówką. Pełną satysfakcji z odnalezionej gwiazdki, skrzynki, fontanny, osiągniętego kolejnego poziomu/strony.

To niezwykła interaktywna książka. Trzeba osiągnąć cel jak najszybciej, rozwiązać trudne zagadki, uniknąć niebezpieczeństw. Poszukiwanie skradzionego Kamienia Chaosu, który przepada w gąszczu labiryntu to nie lada wyzwanie. Detektywowi Pierrowi i asystentce Carmen potrzebna jest nasza pomoc!!! Z muzeum zginął przemieniający wszystko w labirynty kamień chaosu. Zatem ruszajmy na ulice Operyża, żeby przebrnąć przez labirynty, znaleźć ukryte przedmioty i dopaść złoczyńcę, by przywrócić spokój.

Na końcu na szczęście jest trochę podpowiedzi, gdyby frustracja przybrała u kogoś niepożądane rozmiary.

Polecam serdecznie. Detektyw Pierre to gwarancja wielu godzin dobrej zabawy dla małych i dużych.


Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu
Chihiro Maruyama
ilustracje: Hiro Kamigaki i IC4 DESIGN
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 36

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...