19.12.2015

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

Nadchodzi pora spania i przytulania. To moja ulubiona pora, odkąd mam małych bąbli uwielbiających ciepło i bliskość. Lubię patrzeć na ich rozanielenie przed zaśnięciem. Mały Brązowy Zajączek też potrafi wykorzystać tę porę odpowiednio, dlatego chwyta Dużego Brązowego Zajączka za uszy, żeby usłyszał każde jego słowo:)

"Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham"- mówi, i pewnie nigdy nie dowiedzieliby się o sobie, gdyby nie ta właśnie chwila, chwila w której chcą pokazać, że kochają mocniej, bardziej, że cieszą się bardzo ze swojej obecności. A opisują to niezwykle ciepło, zabawnie, i tak nie tylko po zajęczemu:) Skacząc, brykając, wydłużając się, wspinając się na palcach, mierząc swoje siły i uczucia. Udowadniając, czyja miłość jest silniejsza. "To naprawdę bardzo" - mówi Mały, gdy Duży przebija go swoimi zdolnościami fizycznymi i pomysłami.
A gdy zmęczony malec pokłada się już ze zmęczenia i ma ten cudowny uśmiech na twarzy. Duży całuje go czule i przebija słowami z satysfakcją i ogromną radością bycia rodzicem i kończy: "Kocham Cię, jak stąd do księżyca i z powrotem..."

Miłość nie łatwo zmierzyć, opisać, okazać. Ta bezwarunkowa rodzica do dziecka rzeczywiście jest wielka i wygrywa... Piękna, wzruszająca i bardzo ciepła opowieść o uczuciach, podstawowej potrzebie miłości, akceptacji i zrozumienia.  Teraz można spać spokojnie...

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham
tytuł oryginału: Guess How Much I Love You
Sam McBratney
ilustracje: Anita Jeram
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2015
liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...