12.11.2015

Poznaj Pettsona i Findusa

Co tym razem przygotował nam Sven Nordqvist? Książeczka jest mała, zawiera kilkanaście stron, a kury i Findus sprawiają tyle radości.

Oczywiście nie można się zawieść ani treścią ani ilustracjami. Findus realizuje tu swój błyskotliwy plan. Staruszek posłusznie wypełnia jego wskazówki krok po kroku, odnajduje poszczególne rzeczy w dziwnych miejscach. A na koniec spotykają się w kuchni.
Kury naturalnie odgrywają swoje role najzabawniejszych stworzeń na ziemi i robią wszystko, by mały czytelnik wypatrywał je na każdej stronie. Jeżdżą wózkiem, siedzą dostojnie na wysokich krzesłach ze śliniakiem i sztućcami albo skorupą na głowie, pomagają w wyrabianiu ciasta, czytają gazetę, ucztują przy stole, itd.
A zabawę, którą wymyślił Findus, z powodzeniem można zastosować w domu:) i pamiętaj: "musisz odszukać coś, czego zazwyczaj tu nie ma". Przy okazji zobaczymy, ile nagromadzonych rzeczy ma Pettson w swoim gospodarstwie i jak to miło siedzieć w ogrodzie, pić kawę, słuchać świergotu ptaków i mieć obok przyjaciela, z którym jest najlepiej.

Poznaj Pettsona i Findusa
Sven Nordqvist
wydawnictwo Media Rodzina, Poznań 2015
liczba stron: 14

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...