27.11.2015

Moje pierwsze pianinko

Książka-pianinko wprowadza w świat tworzenia muzyki. Stworzona w taki sposób, by nawet 3-4-letnie dziecko umiało odtworzyć dźwięki czy zagrać własną melodię.

Najpierw jest kilka wskazówek do ćwiczeń, zabawy z przyciskami-kolorowymi kropkami, odgadywanie dźwięków, tworzenie własnych melodii. Na kolejnych stronach zaprezentowane są utwory ze świata z podanym wykonawcą albo krótkim wprowadzeniem o melodii, i kropeczki do naśladowania i wygrywania na klawiszach. Kolorowe kropki na małym pianinku odpowiadają kropkom w utworach, które trzeba kolejno naciskać, by powstała melodia. A podane melodie są bardziej lub mniej znane, w zależności od tego, jakie kto posiada uposażenie kulturowe:). I tak, mamy tu np.:
Poranek E. Griega i spokojnie wspinające się po niebie słońce, Old McDonald w polskiej wersji, Au chair de la luna, popularna na całym świecie piosenka Panie Janie, Oda do radości z IX symfonii Ludwika van Bethovena, zabawowa angielska Three blind mice, czy szantowa Row row row your boat.

Frajda z zagrania utworu jest oczywiście ogromna, ćwiczymy pamięć, wprawne ruchy, poznajemy utwory. To wspaniały pomysł na zimowe wieczory. Fajna sprawa na tyle, że czasem duże ręce nie chcą ustąpić małym, tak rwą się do grania:) Nawet uproszczone wersje ACDC można wyczarować, albo przypomnieć sobie piosenki z dzieciństwa. Szkoda tylko, że przyciski działają opornie, długo nie da się pograć, palce bolą:(

A kiedy pianinko nie będzie już miało sił, baterie płaskie można wymienić (ukryte są pod plastikową przykręcaną nakrywką dla bezpieczeństwa ciekawskich rączek). Filmiki pokazujące jak zagrać utwory z tej książki i cała książka zwizualizowana jest na stronie: www.usborne.com/quicklinks po wpisaniu w pole wyszukiwania hasła" "my first keyboard book".
 
Moje pierwsze pianinko. Z prostymi melodiami do zagrania
tytuł oryginału: My first keyboard book
tekst: Sam Taplin
ilustracje: Rachel Stubbs
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2015
liczba stron: 22

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...