04.11.2015

Księga tysiąca pomyłek

"Księga tysiąca pomyłek" zaskakuje. Pomysłowość ilustratora nie ma tu granic. Fabuła opowiadań napędza poszukiwania. Dziecko jest zafascynowane odkrywaniem niecodziennych rozwiązań i zabawnych pomyłek.

Mag Zachariasz ma ręce pełne pracy. Razem z królikiem szuka rudych urwisów, które ukradły mu różdżkę (a może to tylko sen?), krasnali, które uciekły świętemu Mikołajowi (a ten jest zajęty w okresie bożonarodzeniowym), czy grubego dżina. Poprzez nieustanne wędrówki poznajemy barwny świat: ogródek, miasto, wesołe miasteczko, zoo, plac zabaw, krainę najpopularniejszych baśni, Daleki Wschód, pustynię, itd.
Zadziwiają na każdej stronie innowacyjne rozwiązania: trawa rosnąca na siodełku, róże wyrastające z głowy, niezwykłe instrumenty muzyczne, węże ogrodowe, odśmigłowe pojazdy, ręce zamiast łap, świeczki w miejscach lamp, podwójne kierownice, precelki na krzewach, itd.

Księga składa się z czterech części:
1. Mag Zachariasz i pechowy piątek
2. Mag Zachariasz i pogoń za dżinem
3. Mag Zachariasz ratuje krainę baśni
4. Mag Zachariasz szuka krasnoludków Świętego Mikołaja
Każda z nich to wyprawa czarodzieja, jego wędrówka, spotkania, czarowanie na potrzebę chwili, zadziwienia, przemykanie i ciężka praca. Każda strona to krótki tekst plus zabawne ilustracje. 
Opowiadania mogą być czytane jak każdy inny tekst albo służyć jako tło pomocne w śledzeniu akcji. Ze zwróceniem uwagi na poszczególne wydarzenia i nakierowanie gdzie szukać bohaterów. Ilustracje zdecydowanie wzbudzają więcej emocji i uśmiechu na twarzy dziecka niż sam tekst. Księga bawi, zaskakuje, ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację. Do wspólnego czytania i samodzielnej zabawy w detektywa. Bo "świat znów jest pokręcony i zaczarowany. Czy potrafisz znaleźć wszystkie pomyłki?" A jest ich około tysiąca! Udanej zabawy!

Księga tysiąca pomyłek
SilkeMoritz
ilustracje: Achim Ahlgrimm
wydawnictwo Debit, Bielsko-Biała 2015
liczb stron: 120

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...