05.09.2015

Sekretnik Zosi z ulicy Kociej


Po siedmiu częściach przygód Zosi nadszedł czas na podsumowanie, wyłuskanie tego, co najważniejsze i zabawę dla jej fanów. Rezolutna Zosia nie pozwoli się nudzić tym, którzy dadzą się porwać jej pomysłom. Ulubiona bohaterka wielu dziewczynek tym razem w aktywnej odsłonie dla jej użytkownika. Z tym Sekretnikiem nie można siedzieć bezczynnie, bo pomysłów, interaktywnych zadań, miejsca na zapiski i twórcze rysunki jest tu co nie miara.

Zosia siedzi na swojej ulubionej jabłoni, a obok niej leżą wszystkie zeszyty, które do tej pory zapisała. Całkiem sporo tego jest. Teraz je przegląda i wybiera to, co najważniejsze, najfajniejsze, najbardziej do niej pasujące. Korzysta też z "najtwórczejszych" pomysłów cioci - artystki. Dobra zabawa jest zatem gwarantowana. Najpierw poznajemy jej miejsce zamieszkania i ulubione miejsca, jej bliskich, koleżanki, to, co bardzo lubi, i o czym zapomina. Potem słownik poprzekręcanych przez siostrę wyrazów, całą serię szkolnych wrażeń i smaczków. Sporo stron zarezerwowanych jest na czas relaksu, pocztówki z wakacji, ozdabianie pierniczków, sukcesy i porażki kuchenne, itd.

Jest propozycja zabaw, np. kiedy Zosia stoi w korku i wymyśla z siostrą kolejne wyrazy zawsze na ostatnią literę poprzedzającego słowa, rysowanie komiksu czy zamkowego ducha, projektowanie karpiarni, portretów nauczycieli, gazetek szkolnych, kartki walentynkowej.
Sekretnikowe klimaty Zosi pomagają uzmysłowić sobie co lubimy, jak żyjemy, czego chcemy, jakie mamy zdolności. Każda nowa myśl Zosi to także propozycja zadania dla czytelnika Sekretnika. Można więc tylko go przeczytać, można (trzeba) uzupełnić własnymi pomysłami. Wtedy współtworzymy Sekretnik i świetnie się bawimy. A jest tu tylko to, co Zosia uznała za niezbędne:) Udanej zabawy!

Sekretnik Zosi z ulicy Kociej. Zrób to sam
Agnieszka Tyszka
ilustracje: Agata Raczyńska
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2015
liczba stron: 224!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...