07.09.2015

Biegnij Ciastku biegnijOsiadły tryb życia, okragły pan i pulchniutka pani, spędzają czas przed ekranem telewizora zajadając smakołyki. Są tak ociężali, że nie potrafią dogonić apetycznego Ciastka, na którego mają ogromną ochotę.

Ociężała krowa, powolny koń też mają chrapkę na Ciastka. Wygłodniały korowód postaci biegnie za wystraszonym chłopcem. Jedynie lis jest sprytny, szybki, zwinny, pomoże Ciastku przedostać się przez rzekę i chytrze będzie próbował go podejść. Ale też go nie schrupie. Zmuszeni wynikłą sytuacją wszyscy chcą wprowadzić zdrowy styl życia, żeby przy następnej okazji kąsek im nie uciekł. Ciastek jest przerażony, "ojoj" mówi, widząc ćwiczących grubasów.
Jedzenie słodyczy i siedzenie przed telewizorem ma zgubny wpływ na nasze zdrowie. Dieta, sport, aktywność fizyczna to rzeczy, których trzeba uczyć, dawać wzorzec, żeby uniknąć tłuszczyku i otępienia. Ta książka delikatnie pokazuje, że aktywność jest bardziej atrakcyjna niż telewizor czy komputer, że daje wymierne korzyści i satysfakcję. Pokazuje, jak ważny jest zdrowy tryb życia i poczucie dobrej formy. W "Porozmawiajmy o książeczce" autor proponuje podjąć z dzieckiem zagadnienia dotyczące zachowań otyłych bohaterów, sprytu lisa i rysowanie własnego pierniczka.Biegnij Ciastku, biegnij
Steve Stallman
ilustracje: Neil Price
wydawnictwo Debit, Bielsko-Biała 2015
liczba stron: 24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...