28.09.2015

Figle w fokarium

Śliczne i mądre foki z Helu Bubas i Unda zostały opisane i zilustrowane dzięki pasjonatom morza i zwierząt. O morskich ssakach dla dzieci w wieku przedszkolnym na pierwszy poziom wspierania nauki czytania - składania słów, ćwiczenia głoskowania napisał Marcin Sendecki.

Obserwowanie życia fok w ich domu - fokarium na Helu, o tym jak wygląda codzienność: karmienie, leczenie, figle w wodzie. Tabuny ciekawskich ludzi, którzy z bliska chcą przyjrzeć się niespotykanym zwierzętom. Zbieranie datków na małe rybki dla fok, ale do skarbonek, a nie do basenów. Akcja ratowania małej rannej foczki, która pojawia się niespodziewanie na plaży, wybór imion dla nowych mieszkańców dobrego, spokojnego domu. To miejsce, w którym działają profesjonaliści, fascynatorzy morza i mięciutkich miłych zwierzaków. 
Duża czcionka, krótkie zdania na dole stron, kolorowe ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło, widoczna numeracja, która ułatwia śledzenie postępów w samodzielnym czytaniu. Kolejny tytuł z serii, która wspomaga czytanie i zdobywanie małych sukcesów:)
 
Figle w fokarium. O fokach z Helu
Marcin Sendecki
ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2015
liczba stron: 32
seria: Czytam sobie, poziom 1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...