04.08.2015

Słowo stworki

W tej grze celem jest zdobycie jak najmniejszej ilości żetonów ze stworkami. Przypomina mi jedną z ulubionych gier dzieciństwa państwa-miasta, która wymagała szybkiego myślenia, refleksu, panowania nad emocjami:)

Tasujemy karty z literami, kładziemy je na stole literami do dołu. Kart z kategoriami każdy z graczy otrzymuje 3, z czego zachowuje tylko dwie. Trzyma je w ręku, by inni nie widzieli.
 
Gracz wybiera jedną swoją kartę kategorii i wykłada na stole. Potem wybiera kartę z literą. Tak żeby wszyscy gracze widzieli obie karty. Chodzi o to, by gracze jednocześnie jak najszybciej wypowiedzieli słowo w danej kategorii na konkretną literę. Kto się spóźni, zagapi, nie wymyśli słowa dostaje karny żeton ze stworkiem. Kto zbierze ich najwięcej - przegrywa:(
Ten, kto pierwszy wypowiedział słowo, żeby podrażnić innych, może odliczać do 10, a inni mogą jeszcze w tym czasie główkować nad słowem (oczywiście innym niż zostało już podane!). Przykład: kategoria miasto, litera M, odpowiedzi: Madryt, Mińsk, Międzyzdroje, Mikołajki...

Gra zawiera 23 karty z literami, jedną kartę z jokerem, 16 kart z kategoriami, 10 pustych kart do wymyślania własnych kategorii, 28 okrągłych żetonów ze słowo stworkami. Gra poręczna, tania, kreatywna, zajmuje niewiele miejsca, sprawdza się pod namiot, do samochodu, do pociągu, a emocji i śmiechu dostarcza co niemiara.


Słowo stworki
Alicja i Filip Miłuńscy
ilustracje: Maciej Szymanowicz
wydawnictwo Egmont

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...