11.08.2015

Mój pierwszy atlas świataRuszamy w kolejną podróż:) Tym razem tylko w wyobraźni. Wędrujemy kolejno po kontynentach, zagłębiamy się w przyrodę, poznajemy zwierzęta występujące na danym terenie, uczymy się najważniejszych i rozpoznawalnych przez zdecydowaną większość ludzi zabytków kultury. A jeśli mało nam atrakcji obrazkowych zaglądamy do ciekawostek i poszerzamy nasz zasób informacji.  

I tak, jeśli ruszymy do Australii i Oceanii, dowiemy się, że poprzez oddzielenie od innych kontynentów przez miliony lat, spotkamy tam zupełnie inne rośliny i zwierzęta niż w pozostałej części świata. Np. dziobaka, kolczatkę (z długim i lepkim językiem, do którego łatwo przyklejają się owady), emu i kazuary (szybko biegające nieloty). Na wyspach zobaczymy ananasy, banany, kokosy, koralowce. Poznamy wody, które oblewają ten uroczy kontynet i barwną Wielką Rafę Koralową. Wszystkie kontynenty, kraje, wody, są bardzo uproszczone. Jest to PIERWSZY atlas. Chodzi więc o to, by najmłodszy czytelnik zobaczył najważniejsze punkty świata, poznał różnorodność miejsc, odmienność lądów, zobaczył kim jest Indianin, kowboj, jak się mieszka w tipi, gdzie zamieszkuje skrzydlica czy skunks, gdzie stoją kolorowe domki na palach. Pobudził swoją wyobraźnię, zamarzył o podróży w nieznane, poczuł wyzwanie i chęć odkrywania.
 
Kolorowa grafika, krótkie opisy, bez nadmiaru zbędnych szczegółów, w sam raz dla najmłodszych dzieci, które zaczynają poznawać świat. Po lekturze tego atlasu dziecko posiądzie podstawową wiedzę za zakresu najważniejszych miejsc, zabytków, pozna ludność, charakterystyczne zwierzęta i rośliny, zapamięta to, na czym w przyszłości będzie mógł bazować i budować bardziej dogłębną wiedzę. Poznawanie świata ułatwia poręczne wydanie atlasu, w całości kartonowe, mocne, barwne, przyciągające uwagę, o opływowym kształcie okładki.
 
       
  
Mój pierwszy atlas świata
Anna Wiśniewska
ilustracje: Joanna Myjak
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2015
liczba kartonowych stron: 24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...