21.07.2015

Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody

Czas na porcję czarno-białej Krainy Czarów, w której odnajdziesz bogaty świat motywów tajemnego ogrodu, roślin i zwierząt, które zamienisz w kolorową krainę. A oprócz kolorowania przecudnych wzorów kwiatowych czekają zadania do wykonania (ornamenty do wykończenia, szukanie kolibrów, jeża czy chrząszczy, labirynty do przejścia, wypełnianie stron motylami, ćmami, delikatnymi listkami, pnączami).

Kolorowanki narysowane są bardzo misternie, subtelnie. Spacerując po ogrodach Johanny Basford z zachwytem wypatruj biedronek, wiewiórek, a nawet rekina. Koloruj, szukaj, baw się, odkrywaj, zachwycaj pięknem, po prostu czerp przyjemność z tego, co styl autorki oferuje (rysowniczka jest entuzjastką tuszu i atramentu, pełne szczegółów ilustracje, motywy flory i fauny zaczerpnęła ze szkockiej wsi, w której dorastała). Kolekcjonuj przystrzyżone drzewka, dorysuj to, czego strzeże kłódka, sadź kwiaty, kreśl detale, wypoczywaj w cudnie zagospodarowanej przestrzeni wokół altanki, słuchaj ptasich śpiewów. Relaksuj się, odpoczynek w takim ogrodzie to czysta przyjemność.

Ponad 90 stron przygód, twórczej zabawy, która niemiłosiernie wciąga (pokolorowanie dwóch stron to 2-4 godziny!), przyjemności z obcowania z czarującymi motywami. Mam nieodparte wrażenie, że stopniowo ludzie dają się porwać manii kolorowania. Może dzięki temu w Polakach nastąpi większe poczucie estetyki, chęć otaczania się bardziej wysmakowanym pięknem.
A we wrześniu premiera "Zaczarowanego lasu" tej samej autorki.
Zapraszam do polubienia "Sztuki kolorowania" na fb, gdzie już dzieje się szaleństwo.

Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody

Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody
Johanna Basford
Nasza Księgarnia, Warszawa 2015
liczba stron: 96

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...