07.07.2015

Aoki


Dzień dobry (konnichiwa)! Dzisiaj poznajemy kulturę japońską:) z malutką drewnianą laleczką (kokeshi) o imieniu Aoki. Laleczka ma okragłą buzię, skośne oczy, przepiękne stroje i urocze fryzury. Pakuje walizki, by wyjechać do przyjaciółki w Tokio. Razem z nią i zabawnym Puny możemy pomóc wybierać, co włożyć do walizki, jechać jednym z najszybszych pociągów świata (Shinkanse).

W Tokio razem z bohaterką jedziemy zatłoczonym metrem, zaglądamy do przepełnionych sklepów, świętujemy pod kwitnącymi wiśniami (sakura), otwieramy przysmaki japońskie (sushi, zielona herbata z pachnącymi kwiatami, sok z wiśni, ryż maki-sushi, ciastko z zieloną herbatą). Podziwiamy jak dzieci w Tokio przebierają się w postaci z ulubionych bajek, odpoczywają w ogrodach zen. A gdy dzień się kończy, a z nim jednodniowa przygoda w stolicy Japonii, mówimy dobranoc (oyasuminasai) i podziwiamy Tokio i rozgwieżdżone niebo z Fudżi.
Ile tu cudownie zagadkowych okienek, do których dziecko chętnie zagląda, bawi się odgaduje, szuka Puny'ego. Pięknie wydana książka dla milusińskich, z mnóstwem barwnych japońskich postaci, miejsc. Zalety kultury w pigułce. Książka-zabawka w pięknej oprawie.

Aoki, wyd. Format 
Aoki
Annelore Parot
wersja polska: Dorota Hartwich 
wydawnictwo Format, Wrocław 2011
liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...